ظرفیت جوهر کارتریج

کارتریج, مقالات

یکی از قطعات مصرفی و قابل تعویض بکاررفته در پرینترهای جوهرافشان، کارتریج است. کارتریج پرینتر جوهرافشان با تمام شدن جوهر می‌بایست تعویض گردد تا دستگاه قادر به ادامه کار باشد. اما مشکل موجود در این میان، بالا بودن قیمت کارتریج ها است. از این رو عموم کاربران تلاش می‌کنند تا حداکثر استفاده ممکن از جوهر موجود در کارتریج را بنمایند و با استفاده از روش های مختلف از تمام شدن زودهنگام جوهر کارتریج جلوگیری کنند.

کاربران قدیمی پرینترهای جوهرافشان می‌دانند که در صورت مشاهده اخطاری مبنی بر تمام شدن جوهر کارتریج، می‌توان این پیغام را نادیده گرفت. چرا که با وجود این پیغام، کارتریج ها هنوز 8 تا 45 درصد جوهر اولیه را دارا هستند. پس توصیه می‌شود راهکارهایی را برای استفاده از تمام ظرفیت جوهر کارتریج فرا بگیرید و بدین ترتیب در هزینه‌های جاری مرتبط با دستگاه صرفه‌جویی کنید. با مراجعه به بخش‌های زیر می‌توانید با برخی از روشهای موجود جهت استفاده‌ی تمام و کامل از جوهر کارتریج آشنا شوید

3/5 - (4 امتیاز)
ظرفیت جوهر کارتریج

پیشنهاداتی برای استفاده از تمام ظرفیت جوهر کارتریج

تمیز کردن هد پرینتر

اگر مدت طولانی است که از پرینتر جوهرافشان خود استفاده نکرده‌اید، احتمال اینکه جوهر پرینتر شما خشک شده باشد وجود دارد. این خشک شدن در برخی موارد سبب نمایش اخطار تمام شدن جوهر می‌گردد. اما واقعیت آن است که شما می‌توانید با تمیز کردن هد پرینتر مشکل پیش آمده را رفع کنید. بنابراین در صورت اطمینان از این مسئله که اشکال پیش آمده به دلیل عدم استفاده طولانی مدت از دستگاه است می‌توانید با تمیز کردن هد پرینتر مشکل پیش آمده را مرتفع سازید.

تکان دادن کارتریج پرینتر

اگر چاپ انجام شده توسط پرینترتان، محو است، علاوه بر احتمال تمام شدن جوهر، این امکان نیز وجود دارد که جوهر موجود در کارتریج خشک شده باشد. این خشک شدن جوهر سبب می‌گردد تا نازل توان خارج کردن جوهر را نداشته باشد. در این شرایط  برای استفاده از تمام ظرفیت جوهر کارتریج، غیر از روش استفاده از سشوار و خشک کن مو، می توان با ضربه زدن به کارتریج از بالا به پایین و سپس تکان دادن آن نیز جوهر خشک شده را برای مصرف بازگردانی کرد. توجه داشته باشید که ضربات وارد شده نباید شدید باشد چرا که باعث ایجاد شکستگی و ترک خوردگی در بدنه‌ی کارتریج می‌گردد.

استفاده از سشوار

گرم کردن جوهر توسط سشوار روش دیگری است که برای استفاده از تمام ظرفیت جوهر کارتریج پیشنهاد می‌شود. برای این کار، توجه داشته باشید که نازل‌ها حتما تمیز باشند. در صورت اطمینان از تمیز بودن نازل‌ها، می‌توانید با استفاده از سشوار، کارتریج پرینتر را گرم کنید. این کار کمک می‌کند تا انسداد جوهر و خشکی پیش آمده از بین برود و جوهر مجدداً قابل استفاده شود

تمیز کردن نازل‌های پرینتر

روش دیگر پیشنهادی برای برای استفاده از تمام ظرفیت جوهر کارتریج تمیز کردن نازل‌ها به ویژه در صورت خشک شدن جوهر آنهاست. شما می‌توانید با استفاده از یک دستمال تمیز، بدون‌ پرز و نسبتاً مرطوب، نازلهای پرینتر را تمیز کنید و مشکل پیش آمده در دستگاه را رفع نمایید. با این کار می توان باقی مانده جوهر درون کارتریج را مورد استفاده قرار داد.

پوشاندن سنسور چیپست کارتریج

روش پیشنهادی دیگر برای استفاده از تمام ظرفیت جوهر کارتریج، پوشاندن سنسور چیپست پرینتر است. همانگونه که می‌دانید کارتریج برخی از پرینترهای امروزی، برخوردار از چیپستی است که سطح جوهر درون کارتریج را تشخیص می‌دهد. در صورت کاهش جوهر درون کارتریج، این چیپست دیگر اجازه پرینت به کاربر نمی‌دهد. در چنین شرایطی توصیه می‌شود سنسور مربوط به چیپست را تکه کاغذی بپوشانید. این کار سبب عمل نکردن سنسور چیپست گشته و امکان ادامه کار با دستگاه را به شما می‌دهد.

چند نکته درباره‌ی جوهر کارتریج

در صورتی که از تمام شدن جوهر کارتریج خود مطمئن هستید از ادامه کار با دستگاه خودداری کرده و در اسرع وقت جهت تعویض کارتریج پرینتر اقدام نمایید. بی‌توجهی باعث خرابی و ذوب شدن هد پرینتر شود و به دستگاه آسیب می‌رساند. توصیه می‌شود همیشه یک کارتریج اضافه در محل کار یا منزل داشته باشید تا در صورت نیاز، بتوانید بی‌هیچ فوت وقتی تعویض کارتریج را انجام دهید.

یک روش برای آن که همیشه از تمام شدن ظرفیت جوهر کارتریج مطمئن باشید آن است که کارتریج سازگار با دستگاه پرینتر خود را تهیه کنید و از خریداری کارتریج های ارزان و بی کیفیت با برندهای نامعتبر خودداری نمایید.

کارتریج های اصل از کیفیت خوبی برخوردارند و دیرتر خشک می شوند. معمولاً تمامی دستگاه‌های چاپ، فرارسیدن زمان مناسب شارژ کارتریج را با نمایش پیغامی، به کاربر اعلام می‌کنند. به طور کلی زمان مناسب شارژ کارتریج، وقتی است که  شش ماه از عمر کارتریج شما گذشته است.

نمایندگی ریکو در کرج

کاربران و متقاضیان دستگاه‌های ریکو می‌توانند با حضور در نمایندگی ریکو در کرج و مراجعه به پارت تخصصی مرتبط با محصول مورد نظرشان، سرویس‌های مورد نیاز خود را دریافت نمایند. در این مرکز تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر، فروش، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات تمامی تولیدات ریکو ارائه می‌گردد. خدمات ارائه شده در نمایندگی Ricoh در کرج منحصر به محصولی خاص نیست و کلیه تولیدات ریکو اعم از تجهیزات چاپ، لوازم خانگی و دستگاه‌های هوشمند را شامل میگردد.

نمایندگی تعمیرات ریکو در کرج به سبب برخورداری از حضور مجرب‌ترین کارشناسان و پیشرفته‌ترین تجهیزات تعمیر، محدودیتی در ارائه خدمات تعمیر ندارد. نمایندگی ریکو در کرج، متشکل از پارت‌های متعددی است که در هریک از آنها سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر و بهسازی یک از محصولات ریکو ارائه می‌گردد.

مطالب مرتبط

فهرست