اشتراک گذاری

فن پروژکتور ریکو

فن یکی از قطعات بکاررفته در انواع پروژکتور است که در صورت خرابی هم امکان تعویض و هم امکان تعمیر آن وجود دارد. در این بین، نکته شایان توجه، تشخیص صحیح نوع اشکال پیش آمده در فن و امکان یا عدم امکان تعمیر فن پروژکتور ریکو است. پیش از پرداختن به سرویس‌های تخصصی مرتبط با فن پروژکتور، بد نیست نگاهی به ساختار این بخش از دستگاه و عملکرد آن داشته باشیم.

از آنجا که گرمای تولید شده توسط قطعات پروژکتور، -به ویژه لامپ پروژکتور- بالاست، فن پروژکتور نقش مهمی در افزایش و تداوم عمر مفید این دستگاه دارد. این قطعه، با تهویه هوای درون دستگاه و تعویض هوای گرم با سرد، دمای قطعات را به حد مطلوبی رسانده و امکان استهلاک و خرابی آنها را به حداقل میزان ممکن می‌رساند.

با وجود آنکه فن پروژکتور Ricoh، تأثیر بسزایی در افزایش عمر مفید دستگاه و قطعات آن دارد، اما گردگیری و سرویس‌های دوره‌ای آن، غالباً از سوی کاربران پروژکتور نادیده گرفته می‌شود. همین موضوع سبب می‌گردد تا فن پروژکتور در طول زمان، به دلیل انباشت گردوغبار دچار خرابی شده و از کار بیفتد. در چنین وضعیتی، دمای پروژکتور طی مدتی کوتاه، بالا رفته و پروژکتور پس از چند دقیقه خاموش می شود.

فن پروژکتور ریکو

تعمیر فن پروژکتور ریکو در محل

توصیه می‌شود در صورت آگاه شدن از خرابی فن پروژکتور ریکو هر چه سریع‌تر جهت تعمیر و بهسازی عملکرد آن اقدام شود. در غیراینصورت تا زمان تعمیر فن پروژکتور ریکو از روشن کردن دستگاه و استفاده طولانی مدت از آن خودداری شود.

در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با این قطعه می‌توانید به نمایندگی ریکو مراجعه کرده و با حضور در پارت تعمیر پروژکتور ریکو سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایید.

در صورتی که امکان مراجعه به تعمیرگاه مرکزی ریکو را ندارید، می‌توانید با ثبت درخواست «تعمیر پروژکتور ریکو در محل» سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر فن پروژکتور ریکو را دریافت نمایید. در صورت استفاده از این سرویس، کارشناسان تعمیر خود در محل و آدرس ثبت شده از سوی متقاضی حضور می‌یابند و سرویس‌های تعمیر را برروی دستگاه پیاده می‌سازند.

پیش از تعمیر فن پروژکتور ریکو موارد زیر را بررسی نمایید

به منظور کارایی هر چه بهتر فن پروژکتور ریکو توصیه می‌شود از تمیز بودن این بخش از دستگاه، عدم وجود گرد و غبار در آن اطمینان حاصل کنید. کارشناسان تعمیر فن پروژکتور ریکو توصیه می‌کنند در صورت بروز خرابی در این قطعه موارد زیر بررسی و تست گردد:

  • از بسته نبودن مسیر جریان هوا برای پروژکتور مطمئن گردید.
  • از درست کار کردن فن و خنک کردن دستگاه مطمئن شود.
  • از این مسئله که فن ویدئو پروژکتور به درستی کار می کند و روشن می گردد اطمینان حاصل کنید.
  • از تمیزی فیلتر پروژکتور تمیز مطمئن گردید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.
  • اطمینان حاصل کنید که جریان هوا برای پروژکتور مسدود نشده است و بصورت مناسب خنک می گردد.
  • فیلتر پروژکتور می‌بایست تمیز باشد (هر سه ماه باید تمیز گردد.)

تعویض فن پروژکتور ریکو

تعویض فن پروژکتور ریکو زمانی در دستور کار تعمیرکاران قرار می‌گیرد که به دلیل شدت خرابی‌های پیش آمده در فن، امکان تعمیر فن پروژکتور ریکو و رفع مشکلات پیش آمده در آن وجود نداشته باشد.

در این شرایط، کارشناسان تعمیر پروژکتور ریکو، با تهیه یک نمونه اورجینال، و پس از کسب اجازه از صاحب دستگاه، جهت تعویض فن پروژکتور اقدام می‌نمایند. در صورت تعویض فن پروژکتور، توصیه می‌شود سرویس‌های دوره‌ای این بخش از پروژکتور و البته سایر قطعات این دستگاه، مرتباً انجام شود تا از بروز خرابی مجدد در قطعات پروژکتور پیشگیری شود.

گردگیری دوره‌ای پروژکتور نقش بسزایی در افزایش عمر کیفیت قطعات این دستگاه و عدم بروز خرابی در آنها دارد؛ ضمن آنکه انجام سرویس‌های دوره‌ای برخلاف سرویس‌های مرتبط با تعویض قطعات این دستگاه، هزینه چندانی ندارد.