اشتراک گذاری

فوم رولر پرینتر

فوم رولر، یکی از قطعات بکاررفته در کارتریج پرینتر است که عمر مفید مشخصی دارد و می‌بایست در زمان مشخص تعویض گردد.  فوم رولر یک رولر باریک به قطر ١٠-١۵ میلیمتر است، که نقش اساسی آن شارژ الکتریکی  درام است. این قطعه بر روی درام قرار گرفته و بر سطح آن میچرخد تا جریان الکتیرکی را انتقال سازد.

در طی فرآیند چاپ، ابتدا وایپر بلید و در مرحله دوم، فوم رولر کار پاک کردن سطح درام را انجام می‌دهند. فوم رولر موجود در پرینتر مانع از ورود تونر های سوخته روی سطح درام پس از یک چرخش کامل به مخزن تونر می‌گردد. فوم رولر پرینتر، جزو قطعات تاریخ‌مصرف‌دار کارتریج است که معمولاً پس از چاپ 25000 تا 35000 صفحه توسط پرینتر، می‌بایست تعویض گردد.

فوم رولر پرینتر را می‌توان به تنهایی و یا با کل اجزای کارتریج تعویض کرد. سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر و تعویض این قطعه با حضور در مرکز تعمیر پرینتر ریکو قابل دریافت است.

5/5 (1 امتیاز)
فوم رولر پرینتر ریکو

زمان تعویض فوم رولر پرینتر

فوم رولر پرینتر، یک غلطک لاستیکی در داخل کارتریج است که موقعیت آن دقیقا پشت به وایپر بلید و روی سطح درام است. خرابی فوم رول پرینتر، نشانه‌هایی دارد که توجه به آنها می‌تواند به ما در تشخیص زمان تعویض فوم رولر پرینتر کمک کند. برای مثال، یکی از نشانه‌های خرابی فوم رولر آن است که سایه‌هایی در برگه‌های پرینت شده ایجاد شود. (وجود سایه بر روی برگ پرینت شده این به معنای آن است که درام به به دلیل خرابی فوم رولر، به خوبی ﭘاک نمی‌شود).

رولر اصولا طول عمری بالغ بر ٢۵٠٠٠ تا ٣۵٠٠٠ صفحه ﭘرینت را دارد و ﭘس از این مدت باید جایگزین شود. در ارتباط با فوم رولر بد نیست بدانید که اندازه طول فوم رولر ها اکثرا یکی است اما اندازه قطر آن ها بسته به اندازه درام همانطور که گفته شد متغیر بین ١٠ تا ١۵ است. سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر و تعویض فوم رولر پرینتر با حضور در مرکز تعمیر پرینتر ریکو قابل دریافت است.

نکات مهم در خرید فوم رولر پرینتر

پیش از پرداختن به نکات مهم در خرید فوم رولر پرینتر بد نیست اشاره شود که فرقی میان فوم رول و فوم رولر وجود ندارد. به طور کلی، فوم رولر که قطعه‌ای به صورت رول می‌باشد از جنس لاستیک یا نمد است که در بین تمامی قطعات کارتریج، تنها قطعه‌ای است که کمتر خراب می شود. مهم‌ترین نکته‌ای که می‌بایست در زمان خرید فوم رولر پرینتر به آن توجه کرد، کیفیت این قطعه است.

اگر چه معمولاً تمام فوم رولرهای پرینتر، از جنس پلاستیک ساخته می‌شوند اما باید توجه داشت که تکنولوژی ساخت و آلیاژ بکاررفته در فوم رولرهای مختلف متفاوت است. بنابراین در زمان خرید این قطعه باید تلاش کرد تا بهترین فوم رولر ممکن را تهیه و در دستگاه استفاده کرد. شاید مهم ترین مشخصه ای که بتوان فوم رولی مناسب را تشخیص داد، جنس آن باشد. با اینکه همه فوم رولر ها از جنس پلاستیک می باشند، ولی تکنولوژی ساخت و آلیاژ بکار رفته در آن ها می تواند تفاوت هایی داشته باشد.

از مواردی که  نشان دهنده خرابی فوم رول کارتریج است سیاه شدن کامل کاغذ پس از سپری کردن عملیات چاپ و تکرار شدن یک کلمه در طول چاپ است. (اگر در طول چاپ یک کلمه پشت سر هم تکرار شود و سپس کمرنگ تر شود، این مورد نشانه‌ای دال بر خرابی فوم رول کارتریج است). سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر و تعویض این قطعه با حضور در مرکز تعمیر پرینتر ریکو قابل دریافت است.

نمایندگی رسمی ریکو در کرج

نمایندگی رسمی ریکو در کرج با تخصیص واحدهای مجزا به هریک از خدمات ارائه شده در این مرکز، در تلاش است تا تخصصی ترین تعمیرات و سرویس های ضروری را به کاربران دستگاه‌های ریکو ارائه نمایند. تخصیص واحدهای تخصصی تعمیرات ریکو به هر یک از دستگاه ها و محصولات ریکو سبب گشته تا در هر پارت، خدمات تخصصی مرتبط با یک محصول به کاربران ارائه گردد و تمرکز بر یک محصول و ساختار آن، کیفیت سرویس دهی در هر پارت را ارتقاء بخشد.

شما کاربران گرامی می توانید با حضور در نمایندگی رسمی ریکو در کرج و مراجعه به پارت مرتبط با دستگاه خویش، تمامی سرویس ها و تعمیرات مرتبط با آن دستگاه را به همراه ضمانت و گارانتی خدمات دریافت نمایید.