اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

فیلتر پروژکتور ریکو

از میان قطعات ریز و درشت بکاررفته در پروژکتورهای ریکو، فیلتر از آن دست قطعاتی است که نیاز به سرویس‌های دوره‌ای مکرر دارد. بی‌توجهی به سرویس‌های دوره‌ای این قطعه، سبب افت کیفی عملکرد قطعات پروژکتور و به تبع آن افت کیفی تصاویر به نمایش درآمده می‌گردد. از این رو کارشناسان تعمیر پروژکتور توصیه می‌کنند که در بازه‌های زمانی مشخص، فیلتر پروژکتور بررسی شده و نیاز به سرویس و یا تعویض آن مشخص گردد.

بی‌توجهی به این مسئله سبب می‌گردد که فیلتر به کاررفته در ویدئو پروژکتور، به دلیل انباشت گردوغبار کارایی خود را از دست داده و بدل به قطعه‌ای بی‌مصرف می‌گردد. در بخش‌های آتی نکاتی چند در ارتباط با شیوه تعویض فیلتر پروژکتور، زمان تعویض فیلتر، کارکرد فیلتر پروژکتور و مواردی از این دست با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر و تعویض فیلتر پروژکتور ریکو می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی ریکو در تهران تماس بگیرید.

فیلتر پروژکتور ریکو

کارکرد فیلتر پروژکتور ریکو

پروژکتورهای ریکو نیز همچون سایر گجت ها و دستگاه‌های هوشمند امروزی، برخوردار از فنی هستند که برای خنک نگه داشتن قطعات دستگاه در آنها به کاررفته است. کار فیلتر در واقع پاکسازی هوایی است که قرار است به واسطه فن، در میان قطعات پروژکتور به گردش درآید. به عبارتی دیگر فیلتر موجود در پروژکتورهای امروزی، هوای دستگاه را پیش از ورود، فیلتر کرده و آن را عاری از گردوغبار می‌سازد.

بدیهی است این قطعه با توجه به کارکردی که دارد، در طول زمان نیازمند سرویس‌های دوره‌ای و تمیز کردن‌های مکرر خواهد بود. در غیراینصورت قادر به تصفیه هوای وارد شده به پروژکتور نخواهد بود. غالب پروژکتورهای امروزی، فرا رسیدن زمان تمیز کردن پروژکتور را از طریق ارائه پیغام هایی به کاربر اطلاع می‌دهند.

این موضوع در پروژکتورهای برخوردار از چراغ ال ای دی (LED) به صورت روشن و خاموش شدن این چراغ ها و یا تغییر رنگ شان اتفاق می‌افتد. در برخی دیگر از مدلهای پروژکتور نیز نیاز به تمیز کردن فیلتر ویدئو پروژکتور از طریق ارائه پیغام بر روی صفحه نمایش گزارش داده می‌شود).

زمان تعویض فیلتر پروژکتور ریکو

در ارتباط با تعویض فیلتر پروژکتور Ricoh، نکته‌ای که می‌بایست مدنظر قرار گیرد مدل پروژکتور و نوع آن است. چرا که برخی از پروژکتورهای DLP برخوردار از فیلتر دائمی هستند و نیاز به تعویض فیلتر ندارند. در ارتباط با آندسته از پروژکتورهایی که دارای فیلتر موقت هستند توصیه می‌شود برای افزایش طول عمر پروژکتور، فیلتر دستگاه بطور مرتب تمیز و گردگیری گردد.

بد نیست بدانید که پروژکتورهای دیجیتالی در صورت نیاز به تمیز کردن یا تعویض فیلتر پروژکتور، پیغام و هشداری را به کاربر اعلام می‌کنند. نکته دیگری که برای تشخیص زمان فیلتر پروژکتور ریکو باید مدنظر قرار داد میزان آلودگی هوایی است که پروژکتور در آن قرار گرفته است.

در صورتی که میزان آلودگی هوای اطراف پروژکتور بالا باشد، تعویض فیلتر می‌بایست در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری انجام شود. بالعکس، در صورت پایین بودن میزان گرد و غبار، تعویض فیلتر می‌بایست در فاصله‌های زمانی بیشتری انجام شود. به طور کلی، توصیه سازندگان ویدئو پروژکتور آن است که فیلترها را پس از هر ۱۰۰ تا ۳۰۰ ساعت کار دستگاه، تعویض کرد. (معمولاً زمان مناسب برای تعویض فیلتر ویدئو پروژکتور این کار در دفترچه راهنمای پروژکتور درج شده است).

آموزش سرویس فیلتر پروژکتور ریکو

تمیز کردن فیلتر به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که در این بخش به چند مورد از آنها اشاره خواهد شد. برای تمیز کردن فیلتر پروژکتور ریکو در گام نخست کاور دستگاه را جدا سازید و فیلتر موجود در پروژکتور را خارج کنید. بهترین روش برای تمیز کردن فیلتر ویدئو پروژکتور، استفاده از «جاروبرقی مخصوص کامپیوترهاست». با کمک این دستگاه می‌توان گرد و غبار نشسته بر روی فیلتر را جذب کرد.

روش دیگر استفاده از کمپرسور هوا برای زدودن گرد و غبار است. در صورت استفاده از این روش توصیه می‌شود این کار را درفضای آزاد انجام دهید. شستشو فیلتر با آب و مایع، در ارتباط با فیلتر پروژکتور، توصیه نمی شود، زیرا وجود مواد شیمیایی در مواد شوینده، سبب آسیب به پوشش فیلتر می‌شود.

در صورت کثیفی بیش از حد فیلترها، توصیه می‌شود فیلتر دستگاه را با یک فیلتر نو جابجا کنید. پیش از جا انداختن فیلتر نو از تمیز بودن مکان فیلتر و زدوده شدن کامل گردوغبار مطمئن گردید. به یادداشته باشید که در طول فرایند تعویض و تمیز کردن فیلتر ویدئو پروژکتور، روی پروژکتور و محل باز شده را با پارچه ای بپوشانید. تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تمیز کردن و تعویض فیلتر پروژکتور ریکو از طریق تماس با نمایندگی تعمیرات پروژکتور ریکو قابل دریافت است.

نمایندگی ریکو در تهران

کاربران و متقاضیان دستگاه‌های ریکو می‌توانند با حضور در نمایندگی ریکو در تهران و مراجعه به پارت تخصصی مرتبط با محصول مورد نظرشان، سرویس‌های مورد نیاز خود را دریافت نمایند. در این مرکز تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر، فروش، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات تمامی تولیدات ریکو ارائه می‌گردد.

خدمات ارائه شده در نمایندگی Ricoh در تهران منحصر به محصولی خاص نیست و کلیه تولیدات ریکو اعم از تجهیزات چاپ و دستگاه‌های هوشمند را شامل می‌گردد. نمایندگی تعمیرات ریکو در تهران به سبب برخورداری از حضور مجرب‌ترین کارشناسان و پیشرفته‌ترین تجهیزات تعمیر، محدودیتی در ارائه خدمات تعمیر ندارد. نمایندگی ریکو در تهران، متشکل از پارت‌های متعددی است که در هریک از آنها سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر و بهسازی یک از محصولات ریکو ارائه می‌گردد.