اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

لنز پروژکتور ریکو

در صورتی که شما نیز از کاربران پروژکتورهای ریکو خستید و در طول روزهای اخیر متوجه بروز اشکال و ناکارامدی در لنز پروژکتور مورد استفاده خود شده‌اید، می‌توانید با حضور در مرکز تعمیر پروژکتور ریکو، سرویس‌های تخصصی مرتبط با این بخش از دستگاه را دریافت نمایید.

همانگونه که کیفیت تصویر پروژکتور تا حد زیادی متکی به لنز است، از هیمن رو خرابی‌های پیش آمده در این بخش از دستگاه، می بایست در اسرع وقت تعمیر گردد. تعمیر لنز پروژکتور ریکو یکی از تخصصی ترین خدمات ارائه شده در نمایندگی ریکو است که به دست تیمی از زبده ترین کارشناسان و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر انجام می پذیرد.

کارشناسان ما در واحد تخصصی تعمیرات لنز پروژکتور ریکو پس از بررسی دستگاه و طی مراحل عیب یابی، اختلالات پیش آمده در این بخش را شناسایی کرده و با استفاده از کارامدترین روش های تعمیر، برطرف می سازند. شایان ذکر است تعمیر لنز پروژکتور Ricoh و سایر سرویس های مرتبط با این محصول به صورت «تعمیر در محل» نیز قابل دریافت است. در صورت استفاده از این سرویس کارشناسان ما، در آدرس ثبت شده حضور یافته و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر و بهسازی پروژکتور ریکو را بر روی آن پیاده می سازند.

لنز پروژکتور ریکو

تعمیر لنز پروژکتور ریکو

عملکرد لنز پروژکتور بسیار شبیه به عملکرد یک عدسی محدب است. لنز پروژکتور در واقع مجموعه‌ای از عدسی‌ها است که در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و کیفیت تصویر را افزایش می دهند. البته در عمل، لنز هیچ ویدئو پروژکتوری از یک تک عدسی محدب ساخته نشده است. علت این امر نیز کیفیت پائین تک عدسی‌هاست. لنز بکاررفته در پروژکتورها را به طور کلی می توان در دو گروه جای داد که عبارتند از لنزهای ثابت و لنزهای زوم.

لنزهای ثابت فاصله کانونی ثابتی دارند و در نتیجه نسبت بزرگنمائی ثابتی نیز دارند، لنزهای زوم اما دارای فاصله کانونی متغیر هستند و نسبت بزرگنمائی متغیری نیز دارند. نکته: اگر یک لنز جدید خریداری می کنید حتما دفترچه راهنمای نصب به همراه داشته باشد. در اینصورت با اندک دانش فنی و از روی دستورالعمل‌های موجود در دفترچه میتوانید نصب لنز را انجام دهید.

( درصورتی که به هر دلیل در طول کار با مشکل مواجه شدید می توانید از کارشناسان ما در واحد تعمیر پروژکتور ریکو کمک بخواهید). توصیه می شود عملیات مرتبط با تعویض و تعمیر لنز پروژکتور ریکو، به دلیل حساسیت و ظرافت بالای این دستگاهها توسط تعمیرکاران انجام شود. مگر آنکه کاربر خود تخصص و مهارت انجام این کار را داشته باشد.

تمیز کردن لنز پروژکتور ریکو

پروژکتور ریکو نیز همچون سایر لوازم الکترونیکی مورد استفاده، نیاز به سرویس‌ها و گردگیری‌های دوره‌ای دارد. بی‌توجهی به این مسئله ضمن آنکه سبب انباشت آلودگی‌ها در این دستگاه می‌گردد، به تدریج استهلاک قطعات و افت کیفی عملکرد پروژکتور را به همراه خواهد داشت. از این رو توصیه می‌شود طی دوره‌های مشخص و هر از چندگاه، بخش‌های مختلف موجود در این دستگاه از جمله لنز پروژکتور ریکو را بررسی کرده و مورد گردگیری قرار دهید.

گردگیری‌های دوره‌ای و رفع آلودگی های موجود در لنز پروژکتور، ضمن جلوگیری از انباشت گرد و غبار، افزایش عمر مفید این بخش از دستگاه را به همراه خواهد داشت. باید توجه داشت که تمیز کردن لنز پروژکتور ابزار خاص خود را می‌طلبد و انجام این کار با هر وسیله‌ و ماده‌ی شستشودهنده‌ای امکان‌پذیر نیست.

اگر شما کاربران گرامی نیز به دلیل تصمیم به تمیز کردن و تعمیر لنز پروژکتور ریکو به این صفحه هدایت شده‌اید، می‌توانید با مطالعه بخش های آتی در واحد آموزش تعمیرات پروژکتور ، با روش‌های تمیز کردن این بخش از دستگاه و استانداردهای این کار آشنا شوید.

1. تنها در صورتی اقدام به تمیز کردن لنز پروژکتور کنید که از کثیفی آن مطمئن شده باشید.

2. برای تمیز کردن لنز پروژکتور از دستمال نسبتاً مرطوب، کاملاً لطیف و بدون پرز استفاده نمایید.

3. در صورت استفاده از مایع لنز پاک‌کن، ابتدا این مایع را برروی پارچه اسپری نمایید و سپس به لنز بزنید.

4. از اسپری مستقیم مایع به لنز دستگاه اکیداً خودداری نمایید.

5. جهت پاک کردن گردو غبار و کثیفی از روی لنزهای پروژکتور لازم است بسایر ملایم و آرام عمل کنید.

6. از الکل ایزوپروپیل هم می توان برای تمیز کردن لنزهای پروژکتور استفاده کرد.

7. کارشناسان تعمیر لنز پروژکتور ریکو توصیه می کنند که در تمیز کردن لنز از پاک کننده‌ها، حلال‌ها یا سایر مواد شیمیایی قوی استفاده نشود.

8. اگر بلافاصله پس از تمیز کردن لنز قصد استفاده از پروژکتور را ندارید، درپوش لنز را بگذارید.

نمایندگی تعمیر پروژکتور ریکو

تعمیر پروژکتور ریکو در این مرکز به دلیل تمرکز بر عیوب شایع این دستگاه نظیر خرابی پاور، خرابی پاور لامبلاست، منشور رنگ LCD، چرخ رنگ CARELWEEL، تراشه DMD، اختلال در لنز و اپتیک و مواردی از این دست در بالاترین سطح کیفی انجام می پذیرد.

تمرکز کارشناسان مرکز تعمیر پروژکتور ریکو بر عیوب شایع این دستگاه سبب گشته تا برترین متدهای تعمیر شناسایی گشته و در حین کار بر روی پروژکتور اعمال گردند. شما کاربران گرامی با مشاهده هر گونه اختلال و ناکارآمدی در دستگاه خویش می توانید به نمایندگی تعمیر پروژکتور ریکو مراجعه کرده و تخصصی ترین سرویس های مرتبط با این دستگاه را دریافت نمایید.