تعویض کارتریج تونر دستگاه کپی ریکو

تعویض کارتریج تونر دستگاه کپی ریکو یکی از سرویس های مورد نیاز دستگاه کپی می باشد. کارتریج تونر که به آن لیزر تونر نیز گفته می شود یکی از اجزای مصرف شدنی دستگاه کپی است و شامل پودر تونر می‌باشد. در واقع این بخش از دستگاه از جمله لوازم مصرفی بوده و پس از اتمام تونر باید کارتریج تونر را تعویض کرد. پودر تونر ترکیبی از مواد پلاستیکی، کربن، اکسید آهن، مواد پلی‌ استر و سایر مواد می باشد که پس از انتقال به سطح درام باعث چاپ تصاویر و اسناد روی کاغذ می شوند.

بنابراین اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم، کارتریج تونر همان رنگ یا پودر در دستگاه کپی است که بسته به نوع رنگی بودن دستگاه یا سیاه و سفید بودن آن، رنگ های مختلفی دارد. قرمز، زرد، آبی و مشکی چهار رنگ اصلی کارتریج تونر می باشد. با اتمام این رنگ ها در دستگاه کپی ریکو نیاز است که کارتریج مجدداً شارژ شود که اصطلاحاً به آن تعویض کارتریج تونر می گویند. اگر از کاربران دستگاه های کپی ریکو هستید و می خواهید با کارتریج تونر و تعویض آن آشنا شوید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

تعویض کارتریج تونر دستگاه کپی ریکو

زمان تعویض کارتریج تونر دستگاه کپی ریکو

اتمام تونر معمولاً توسط یک هشدار یا ارور به اطلاع کاربر می رسد. در مکان هایی که کارکرد دستگاه کپی بالا باشد، زمان تعویض کارتریج تونر دستگاه کپی ریکو زودتر انجام خواهد شد. آنچه که کاربر در این میان می بایست به آن توجه کند تعویض کارتریج بلافاصله پس از دریافت پیام است. مواردی مانند کم رنگ شدن چاپ و کپی، کپی نگرفتن و چاپ های نصفه و نیمه از نشانه های اتمام تونر کارتریج است. یکی از مهمترین مواردی که در تعویض کارتریج تونر باید مورد توجه قرار داد، استفاده از نمونه اصلی و اورجینال است. چنانچه از کارتریج تونر بی کیفیت در دستگاه استفاده کنید نه تنها چاپی بی کیفیت را خواهید داشت بلکه احتمال آسیب رسیدن به دستگاه نیز زیاد می باشد.

نحوه تعویض کارتریج تونر دستگاه کپی ریکو

برای تعویض کارتریج تونر بهتر است این کار را به دست متخصصان تعمیر دستگاه کپی سپرد. با این حال اگر احساس می کنید در این زمینه تخصص کافی دارید می توانید برای تعویض کارتریج تونر دستگاه کپی ریکو دست به کار شوید. برای این کار ماسک و دستکش تهیه کنید. پس از اطمینان از خاموش بودن دستگاه و خنک بودن آن، پوشش روی کارتریج را برداشته و کارتریج را خارج نمایید. این کار با باز کردن پیچ های قاب کناری درام امکان پذیر است. پس از خارج کردن کارتریج می توانید اقدام به شارژ کارتریج و یا تعویض کارتریج تونر کنید. توصیه می شود پس از خارج کردن کارتریج، داخل دستگاه و محیط اطراف کارتریج را با پمپ مکنده یا پارچه نرم تمیز کنید سپس کارتریج را در آنجا قرار دهید.

نمایندگی تعمیرات فتوکپی ریکو

نمایندگی تعمیرات فتوکپی ریکو، تمامی سرویس ها و تعمیرات مورد نیاز دستگاه کپی را به کاربران دستگاه کپی ریکو ارائه می دهد. در صورت بروز مشکلاتی از قبیل کپی نگرفتن دستگاه، سیاه شدن برگه، گیر کردن کاغذ در دستگاه، روشن نشدن دستگاه، پرینت نگرفتن دستگاه کپی، تمام شدن تونر کارتریج، خرابی تاچ پنل و غیره می توانید با کارشناسان نمایندگی ریکو تماس گرفته تا در اسرع وقت تعمیرکار به همراه تجهیزات مورد نیاز به محل شما آمده و مشکلات دستگاه را برطرف نماید.

تعمیر مین برد دستگاه کپی، تعویض پیکاب رولر، تعمیر درام، تعویض کارتریج، تعمیر یونیت لیزر، تعمیر فیوزینگ و تعمیر برد پاور از جمله خدماتی است که برای رفع مشکلات دستگاه کپی ریکو ارائه می گردد. برای دریافت خدمات فوق کافی است با شماره درج شده در صفحه ی تماس با نمایندگی ریکو تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

فهرست