اشتراک گذاری

مشکلات مگنت رولر پرینتر

پیش از پرداختن به رایج‌ترین مشکلات مگنت رولر پرینتر ، بد نیست نگاهی به ساختار این قطعه از پرینتر و کارکرد آن داشته باشیم. مگنت رولر پرینتر، همانگونه که می‌دانید، استوانه‌ای‌ مخروطی شکل با یک پوشش آلومینیومی است که قطر آن معمولاً کمتر از طول آن است. وظیفه‌ی مگنت آن است که با استفاده از جاذبه مغناطیسی، تونر را از محفظه به درام انتقال ‎دهد.

یک اتصال الکتریکی در انتهای مگنت وجود دارد که جاذبه مغناطیسی این قطعه را افزایش می‌دهد. پوشش رسانای سیاه بر روی مگنت از مواد رسانای مختلف ساخته شده تا بتواند تونر را انتقال دهد. در بخش‌های آتی به رایج‌ترین مشکلات ناشی از مگنت رولر پرینتر، و سایر موارد مرتبط با این قطعه از دستگاه بیشتر خواهیم پرداخت. در صورت نیاز به اطلاعت بیشتر در ارتباط با این قطعه می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پرینتر ریکو تماس بگیرید.

مشکلات مگنت رولر پرینتر

اصلی‌ترین علت خرابی مگنت رولر پرینتر

اکثریت قریب به اتفاق مشکلات مگنت رولر پرینتر مربوط به خش‌دار شدن همین پوشش و یا تراکم بیش از اندازه‌ی آن است. تراکم به وجود آمده بر روی مگنت به دلیل فشار وارد آمده بر روی تونر توسط وایپر بلید است. همانگونه که می‌دانید ذرات تونر، طی فرایند چاپ، توسط وایپر بلید تحت فشار قرار می‎گیرند. همین فشار سبب می‌گردد تا تونر بر روی مگنت فشرده شده و آن را بپوشانند.

نکته پایانی شایان ذکر در باب مگنت پرینتر آن است که در برخی از کارتریج‎ها به جای یک مگنت، از یک مگنت دولوپر استفاده می‌شود که سطح پوشش آن شبیه به پلاستیک فشرده است.

رایج‌ترین مشکلات مگنت رولر پرینتر

در این بخش به برخی از رایج‌ترین مشکلات پیش آمده در پرینتر که علت آنها می‌تواند وجود در اشکال مگنت رولر پرینتر باشد، خواهیم پرداخت. این مشکلات شامل مواردی چون چاپ کمرنگ، حفره‎های سفید در چاپ، خطوط تیره و روشن روی کاغذ و چاپ یک در میان است. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع هر یک از اشکالات زیر می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پرینتر ریکو تماس بگیرید.

خطوط تیره و روشن روی کاغذ:

اولین موردی که در بحث مشکلات مگنت رولر پرینتر ، می‌تواند جای پرداختن داشته باشد، نمایش خطوط تیره و روشن بر روی کاغذ است. این مورد به دلیل خم شدن یا کج شدن مگنت ایجاد می‎شود. این امر معمولا هنگامی ‎اتفاق می ‎افتد که یک هاب (به ویژه یک هاب فلزی) به یک گوشه رولر فشار داده می‎شود. ‎هاب‎های فلزی باید برداشته شده و با دقت فراوان توسط یک پرس ویژه جایگزین شوند.

چاپ کمرنگ:

یکی از دلایلی که می‌تواند سبب چاپ کمرنگ توسط دستگاه شما شود، ساییدگی مگنت پرینتر است. همانگونه که گفته شد روی مگنت پوشش رسانای سیاهی وجود دارد که با گذشت زمان از بین می‎رود. اگر پوشش بیرونی مگنت نازک شده و یا به طور کامل از بین برود، پوشش رسانای سیاه، کاملا بی رنگ و نازک می‌شود (شما می‌توانید این مسئله را با چک کردن مگنت رولر به خوبی متوجه شوید). چنین اشکالی غالب در چاپ محتواهایی خود را نشان می‌دهد که به رنگ سیاه متراکم هستند. چاپ متن های عادی معمولاً چنین اشکالی را نشان نمی‌دهد.

حفره‎های سفید در چاپ:

مورد دیگری که در مشکلات مگنت رولر پرینتر جای پرداختن دارد، ظاهر شدن حفره‌اهی سفید در چاپ است. این مشکل ناشی از خراشیدگی یا لکه‎های موجود بر پوشش مگنت است. به طور معمول، اگر خراش‌های به وجود آمده بر روی مگنت یک یا دو مورد باشد، اشکالی در چاپ مشاهده نخواهد شد. اما در صورتی که تعداد خراش‌های ایجاد شده بیشتر از این موارد باشد، احتمال مشاهده حفره‎ها بیشتر خواهد بود. مخصوصا زمانی که همه خراش‎ها در یک مکان خاص از مگنت رولر پرینتر ایجاد شده باشند.

چاپ یک در میان:

مورد دیگری که می‌توان آن را مرتبط با مشکلات مگنت رولر پرینتر دانست، مشکل چاپ یک در میان است. مشکلات ناشی از مگنت رولر پرینتر اتصالات مگنت، جریان را از پرینتر به لایه‎ی سیاه رسانای موجود بر سطح مگنت انتقال می‎دهند. در صورتی که این اتصالات خم شده و یا از شکل استاندارد خود خارج شوند، نیروی الکتریکی بیش از حد یا نادرست اعمال خواهد شد و همین موضوع ممکن است سبب چاپ صفحاتی گردد که یا کمرنگ هستند و یا به طور کلی سفید و خالی هستند.

نمایندگی ریکو در تهران

نمایندگی ریکو در تهران با تجهیز فضایِ سازمان به پیشرفته‌ترین ابزارآلات تعمیر و فراخوانی زبده‌ترین همکارانِ حوزه ترمیم و سرویس، موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات در این زمینه گشته است. این امر با توجه به کاربری بالای دستگاه‌های ریکو و لزوم ارائه خدمات توسط یک مرکز معتبر و مجاز صورت پذیرفته است.

کارشناسان حاضر در نمایندگی ریکو در تهران به دلیل حضور در دوره‌های تخصصی و دارا بودن مدارک بین‌المللی، قادر به رفع تمامی عیوب و اختلالات ایجاد شده در محصولات ریکو می‌باشند. تمامی سرویس‌های ارائه شده در این مرکز مبتنی بر اصول و استانداردهایی است که از سوی شرکت‌های معتبر مطرح شده‌اند. مدیریت این مرکز به سبب اطمینان از تخصص و دانش کادر فنی حاضر در این مجموعه، تمامی خدمات ارائه شده توسط کارشناسان خویش را گارانتی و ضمانت نموده است.