اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

چاپ خطوط سیاه در دستگاه کپی

چاپ خطوط سیاه در دستگاه کپی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که برای کاربران تمامی برند های دستگاه های کپی رخ می دهد. با وجود این مشکل، شما از کیفیت چاپ بالایی برخوردار نشده و در چاپ محتواهای مورد نظرتان با مشکل مواجه می شوید. چاپ خطوط اضافی دستگاه کپی، دلایل و راهکارهای مختلفی دارد که در ادامه آنها را بررسی می کنیم. اگر موفق به رفع مشکلی که به وجود آمده نشدید، تیم تعمیر دستگاه کپی نمایندگی ریکو در مرکز سخت افزار ایران برای ارائه خدمات تخصصی تر در خدمت شما هستند.

چاپ خطوط سیاه در دستگاه کپی

دلایل چاپ خطوط سیاه در دستگاه کپی ریکو

خطوط سیاه در برگه های چاپ شده، مشکلی عمومی است و در دستگاه های تمامی برندها مشاهده می شود. این مشکل، به دلایل مختلفی از جمله آلودگی شیشه، تونرریزی، آلودگی اسلایدشو، خرابی کارتریج یا اجزای آن و… ایجاد می شود. بسته به علت بروز مشکل، می توان از روش های مختلفی برای رفع ایراد چاپ خطوط سیاه در دستگاه کپی ریکو یا سایر برندها استفاده کرد.

آلودگی شیشه دستگاه کپی

اگر دستگاه کپی شما برگه ها را با خطوط سیاه چاپ می کند، ممکن است شیشه آن تمیز نباشد. در ابتدا باید شیشه دستگاه کپی را بررسی کنید. ممکن است شیشه کپی دچار آلودگی شده باشد و در هنگام چاپ مشکل ایجاد کند که در این صورت باید این بخش را تمیز کنید.

البته برای پاک سازی شیشه دستگاه کپی، به هیچ وجه از الکل، مواد شوینده و… استفاده نکنید. هرگونه اشتباه باعث ایجاد خط بر روی شیشه دستگاه کپی و در نهایت پایین آمدن کیفیت وضوح دستگاه کپی می شود.

وجود تونر درون دستگاه کپی

یکی دیگر از دلایل بروز مشکل چاپ خطهای سیاه در دستگاه کپی Ricoh ریختن تونر درون دستگاه است. در این صورت، باید سراغ کارتریج و درام رفته و یا کیفیت مواد مصرفی را بررسی کنید. برای تمیز کردن سطوح درام مقاله چگونه درام دستگاه فتوکپی را تمیز کنیم؟ را مطالعه کنید.

خرابی اسلاید شو

وظیفه قطعه اسلایدشو تمیز کردن دیگر قطعات دستگاه کپی است. همانطور که مشخص است وجود اشکال در این قطعه، مانع از تمیز شدن قطعات و به دنبال آن، موجب بروز مشکل چاپ خطوط اضافی دستگاه کپی می شود.

آسیب دیدگی بلید کارتریج

کارتریج دارای یک تیغه نازک است که وظیفه آن پخش کردن تونر به صورت مساوی بر روی درام است. خرابی بلید کارتریج باعث چاپ خطوط سیاه در دستگاه کپی می شود.

بررسی مگنت کارتریج

یکی دیگر از قطعات درون کارتریج مگنت است که وجود مشکل در آن باعث بروز ایراد در عملیات چاپ می شود. مگنت دارای یک غلطک آهنربایی است که وظیفه آن انتقال تونر به خروجی کارتریج می باشد. در صورتی که آهنربای این قطعه ضعیف شود، تونر به اندازه کافی به خروجی کارتریج نمی رسد و در نتیجه باعث ایجاد مشکل چاپ خطوط سیاه در دستگاه فتوکپی می شود.

راهکارهای حل مشکل خطوط اضافی دستگاه کپی

تا اینجا با دلایل چاپ خطوط سیاه در دستگاه کپی آشنا شدید. همانطور که در بخش های قبل اشاره شد، برای رفع این مشکل، راهکارهای مختلفی وجود دارد و بسته به دلیل بروز ایراد، می توانید از راه حل های مختلف استفاده کنید. در صورت آلودگی شیشه یا دیگر قطعات، باید این بخش ها با رعایت اصول و نکات ایمنی، تمیز شوند.

چنانچه خطوط اضافی دستگاه کپی ناشی از خرابی قطعاتی همچون کارتریج، اسلایدشو، بلید، درام و … باشد، نیاز به تعمیر یا تعویض این قطعات است. دقت کنید که تعمیر و تعویض قطعات دستگاه کپی نیاز به مهارت و استفاده از ابزار مخصوص داشته و باید توسط تعمیرکاران مجرب انجام شود. در این شرایط می توانید از تکنسین های تعمیرات فتوکپی در نمایندگی Ricoh کمک بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)