اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

چگونه درام دستگاه فتوکپی را تمیز کنیم؟

پیش از پاسخگویی به پرسش چگونگی تمیز کردن درام دستگاه فتوکپی ، بد نیست نگاهی به ویژگی‌های درام دستگاه فتوکپی و کارکرد آن داشته باشیم. درام فتوکپی در اصل غلطکی فلزی است که با لایه‌ای از مواد حساس به نور پوشانده شده است. از آنجا که طول کاغذ استاندارد کپی شده در دستگاه‌های کپی مدرن، بسیار بزرگتر از محیط درام است، یک دور کامل درام، تنها بخش کوچکی از کاغذ را کپی می‌کند. از همین رو جهت کامل شدن فرآیند چاپ، لازم است تا درام چندین بار توسط قطعه‌ی بلید تمیز شده، با یون‌ها شارژ شده و در مقابل فوتون‌های نوری قرار گیرد تا با پاشیده شدن ذرات تونر به آن، صفحه کاغذی به طور کامل چاپ شود.

به باور برخی از کارشناسان درام دستگاه فتوکپی، در واقع قلب این دستگاه محسوب می‌شود و خرابی و کثیفی آن تأثیر بسزایی در افت کیفی چاپ دارد. اگر درام دستگاه فتوکپی وظیفه خود را به درستی انجام ندهد، فرآیند چاپ نیز با اشکال مواجه شده و این موضوع در نهایت سبب چاپ خطوط نابهنجاری در برگه‌ها خواهد شد. در ادامه شیوه تمیز کردن درام دستگاه فتوکپی ریکو با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

5/5 (1 امتیاز)
تمیز کردن درام دستگاه فتوکپی

تمیز کردن درام دستگاه فتوکپی ریکو

برای تمیز کردن درام دستگاه فتوکپی ریکو کافی است مراحل درج شده در این بخش را دنبال نمایید. در صورت مواجهه با هر گونه اشکال در طی مراحل زیر، می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی ریکو تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

برای تمیز کردن درام دستگاه فتوکپی ریکو ابتدا دستگاه کپی خود را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. (نکته: از سرویس درام در زمان روشن بودن دستگاه کپی اکیداً خودداری کنید. این کار ممکن است منجر به وارد شدن شوک به دستگاه و در نهایت خرابی دستگاه کپی گردد). درب دستگاه کپی را باز کنید. با باز کردن درب، احتمالا دیاگرامی از کپی در درب مشاهده کنید. (در غیراینصورت به دفترچه راهنمای دستگاه کپی مراجعه کنید). درام دستگاه را پیدا کنید. در بیشتر دستگاه های کپی، درام به تونر کارتریج متصل شده است. تونر کارتریج را از دستگاه خارج کنید. نوار میلار داخل دستگاه –که یک نوار با تیغه پلاستیکی یا لاستیکی است- را پیدا کنید. با استفاده از نوار میلار، سطح درام دستگاه کپی را تمیز کنید. این کار به برداشته شدن تونر اضافی از سطح درام کمک می‌کند. با این کار تمیز کردن درام دستگاه فتوکپی به پایان می‌رسد. شما می‌توانید درام را جای‌گیر کرده، درب دستگاه را ببندید و آن را روشن کنید.

زمان تعویض درام دستگاه فتوکپی ریکو

در صورتی که خرابی پیش آمده در چاپ مربوط به درام دستگاه فتوکپی است و از سویی دیگر اشکالات پیش آمده در درام با تمیز کردن درام دستگاه فتوکپی مرتفع نمی‌گردند، احتمالا زمان آن فرا رسیده که جهت تعویض درام دستگاه فتوکپی خود اقدام نمایید. در تعویض درام دستگاه کپی نیاز است تا مراحلی چون بررسی یونیت درام، جداسازی قفل محور درام، باز کردن مجموعه سیم شارژ، گردگیری و تمیز کردن و در نهایت گریس‌کاری دنده‌ها و قفل محور انجام شود.

برخی از نشانه‌های ظاهر شده در درام فتوکپی که در صورت مشاهده آنها می‌بایست تعویض این قطعه را مدنظر داشت عبارتند از: بسته نشدن درب سمت راست کپی، شنیده شدن صدای نابهنجار از دستگاه کپی و خارج شدن برگه سفید، بروز اشکال در دولوپر دستگاه کپی، خروج صدای نابهنجار از دستگاه کپی، چسبیدن و گیر کردن کاغذ، روشن شدن چراغ درام و نمایش Drum Error، چاپ کم رنگ دستگاه کپی، وجود خطوط سفید در تصویر چاپ شده، ریخته شدن پودر دولوپر (پودر سنگین) به بیرون از دستگاه. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تمیز کردن درام دستگاه فتوکپی و یا تعویض آن می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در وبسایت با کارشناسان ما در نمایندگی دستگاه فتوکپی ریکو تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیر و فروش فتوکپی ریکو تمام توان و امکانات خویش را به کاربسته تا ارائه دهنده تخصصی‌ترین خدمات به کاربران و مشتریان خویش خویش باشد. نمایندگی ریکو با همکاری تیمی از کارشناسان خبره و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر در تلاش است تا بالاترین سطح کیفی را در حوزه تعمیر و فروش دستگاه فتوکپی ریکو به مشتریان، همکاران و هموطنان گرامی ارائه نماید. سرویس‌های مرتبط با فروش این دستگاه، با حضور در نمایندگی فروش فتوکپی ریکو و سرویس‌های مرتبط با تعمیر با حضور در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ریکو قابل دریافت است. در ارتباط با خدمات مرتبط با تعمیر فتوکپی ریکو در صورتی که به هر دلیل امکان جابجایی قطعه معیوب و تحویل آن به تعمیرگاه وجود نداشته باشد، می‌توان از سرویس تعمیر در محل دستگاه کپی ریکو استفاده کرد.