اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر فتوکپی ریکو MP 2014D

قبل از آنکه تعمیر فتوکپی ریکو MP 2014D را بررسی کنیم، بد نیست گذری کوتاه به مشخصات این محصول داشته باشیم. کمپانی ژاپنی ریکو در فوریه 1936 تاسیس شد که دفتر اصلی آن در توکیو است. این کمپانی در ساخت تجهیزات عکاسی و ماشین های اداری از جمله پرینتر، فتوکپی و فکس فعالیت دارد. ریکو در سال 2000 صاحب بزرگترین تولید کننده دستگاه کپی بود. امروزه ریکو در 180 کشور دنیا فعال است و محصولات خود را با کیفیت بالایی روانه بازار می کند.

دستگاه کپی ریکو MP-2014D از جمله دستگاه کپی‌های سه کاره ریکو است. ظرفیت سینی این دستگاه کپی 1350 برگ کاغذ می‌باشد. زمان مورد نیاز برای گرم شدن دستگاه و آماده به کار بودن دستگاه کپی MP-2014D در حدود 31 ثانیه است. این دستگاه می‌تواند 20 برگ کاغذ سیاه و سفید در هر دقیقه کپی بگیرد. این مدل از دستگاه فتوکپی ریکو، حجم و اندازه کمی دارد و در ادارات و شرکت‌های کوچک کارایی مناسبی نشان داده است.  

5/5 (2 امتیاز)
تعمیر فتوکپی ریکو MP 2014D

ایرادات قابل توجه در تعمیر فتوکپی ریکو MP 2014D

ایرادات و مشکلات مختلفی ممکن است در به کارگیری دستگاه فتوکپی ایجاد شود. این موضوع درصورت استفاده زیاد از دستگاه کپی، بیشتر امکان بروز دارد. در اینجا مواردی که به طور معمول ممکن است با آن برخورد کنید را بررسی می‌کنیم. با مشاهده این خطاها متوجه خواهید شد که تعمیر فتوکپی ریکو MP 2014D ضروری است یا نه.

ایجاد خطوط مشکی بر روی کاغذ

این مورد یکی از مشکلات رایج دستگاه فتوکپی ریکو  MP 2014D می‌باشد. این موضوع می‌تواند به ماده خارجی موجود در شیشه مرتبط باشد. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که هنگام کپی گرفتن ممکن است شیء یا رشته‌های نازکی روی کاغذ وجود داشته باشد.

بنابراین ابتدا از پاک بودن شیشه و کاغذ اطمینان حاصل کنید. اگر شیشه و کاغذ تمیز باشد آنگاه ممکن است مجبور به اقداماتی برای تعمیر فتوکپی ریکو MP 2014D باشید. در این صورت ممکن است درام دستگاه کپی یا تونر کاتریج دستگاه آسیب دیده باشد که باید توسط متخصص مربوطه مورد بررسی قرار گیرد.

تغییر رنگ در کپی

یکی از مشکلاتی که ممکن است هنگام کپی گرفتن با آن روبرو شوید، تغییر رنگ‌ها و یا روشن و تیره شدن و کمرنگ بودن برگه های کپی است. این موضوع ممکن است به دلیل نامعتادل بودن کنترل چگالی بر روی دستگاه باشد. مشکل تغییر رنگ ها با تنظیم مجدد دستگاه کپی برطرف می‌شود و نیازی به تعمیر فتوکپی ریکو MP 2014D نیست.

با وجود اینکه اغلب مشکلات مربوط به روشنی و تاریکی صفحات کپی، متأثر از عدم تعادل کنترل چگالی است اما گاهی ممکن است مشکل جدی‌تر بوده و عمر درام دستگاه تمام شده باشد. همچنین بی‌کیفیت بودن جنس درام و یا خرابی آن نیز موجب تغییر رنگ در کپی می‌شوند. برای رفع این مشکل، راه حل مناسب، تعویض تونر فتوکپی ریکو MP 2014D می‌باشد.

آیا درصورت سیاه شدن کامل کپی ، تعمیر فتوکپی ریکو MP 2014D ضرورری است؟

اینکه سیاه شدن کاغذ در هنگام کپی گرفتن، به چه دلیلی صورت می‌گیرد، در تعمیر یا تعمیر نکردن دستگاه تأثیر زیادی دارد. دلایل متعددی برای این موضوع وجود دارد. ممکن است پاک کن درام به درستی کار نکند. همچنین اگر تونر کاتریج دستگاه معیوب باشد ما با پدیده سیاه شدن فتوکپی مواجه هستیم. البته گاهی نیز ممکن است تونر ریخته باشد و به سطح کاغذ نفوذ کند. تمیز کردن دستگاه و تعویض تونر کاتریج می‌تواند به برطرف شدن مشکل کمک کند. نکته‌ای که باید در تعمیر فتوکپی ریکو MP 2014D باید به آن توجه داشت این است که مراحل عیب یابی و تعمیر آن باید توسط افراد مجرب و آموزش دیده صورت گیرد تا با محاسبات اشتباه سلامت دستگاه به خطر نیفتد.

نمایندگی مجاز ریکو

به منظور تعمیر فتوکپی ریکو MP 2014D بهترین راه حل این است که، آن را به نمایندگی مجاز این شرکت ببرید. کارشناسان مستقر در این نمایندگی با شناخت کامل از محصولات ریکو، به بهترین نحو دستگاه را عیب یابی کرده و چنانچه نیاز به تعمیر داشته باشد آن را با استفاده از مدرن‌ترین تجهیزات و قطعات، تعمیر خواهند کرد.

آنچنان که اطلاع دارید، مراکز مختلفی تحت نام نمایندگی ریکو در کشور فعالیت می‌کنند اما توجه داشته باشید که این مراکز تنها با سوءاستفاده از برند ریکو به دنبال جذب مشتریان بوده که نه تنها مجوز قانونی نداشته بلکه از محصولات ریکو نیز شناخت کافی ندارند. این مرکز، تنها نمایندگی مجاز ریکو بوده و تمام خدمات فروش و تعمیرات محصولات ریکو را به کاربران این شرکت ارائه می‌کند. تیم فنی و کارشناسی نمایندگی ریکو آموزش دیده و با تجربه هستند و با فن‌آوری‌های روز دنیا آپدیت می‌شوند.