اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

کمرنگ بودن برگه های کپی

یکی از پرتکرارترین گلایه‌های طرح شده از سوی کاربران دستگاه‌های فتوکپی، کمرنگ بودن برگه های کپی شده توسط دستگاه است. در غالب موارد، بهترین راه جهت رفع این مشکل، بازگرداندن تنظیمات دستگاه کپی ریکو به همان تنظیمات کارخانه و اولیه است. اگرچه تنظیم رنگ کاغذ بیرون از دستگاه را می‌توان از طریق منوهای دستگاه کپی انجام داد.

گاه تغییر رنگ در خروجی کپی ممکن است به سبب اتمام تونر دستگاه یا عدم هماهنگی تونر با دستگاه است. بهترین اقدام در این وضعیت تعویض تونر دستگاه کپی ریکو است. اگر این مشکل، به طور مکرر اتفاق بیافتد، نیاز است که برای تعمیر فتوکپی ریکو، به یک متخصص مراجعه کرد.

4.7/5 (3 امتیاز)
کمرنگ بودن برگه های کپی

رفع مشکل کمرنگ بودن برگه های کپی

به طور خلاصه در صورت کمرنگ بودن کپی گرفته شده می‌بایست مواردی چون میزان تونر، کارتریج تونر، کیفیت کاغذ و همخوانی آن با دستگاه کپی ریکو، تنظیمات وضوح چاپ، فعال یا غیرفعال بودن حالت صرفه جویی در مصرف تونر و در نهایت کثیفی سطح بخش LSU در داخل دستگاه فتوکپی ریکو مورد بررسی قرار گیرد. اشکال پیش آمده به دلیل وجود اشکال در یکی از بخش‌های مذکور است. توصیه می‌شود اشکالات پیش آمده در این بخش‌ها، توسط کارشناسان تعمیر فتوکپی ریکو برطرف گردد.

1. تنظیمات وضوح چاپ: اگر کمرنگ بودن خطوط در سرتاسر صفحۀ چاپ شده مشاهده گردد احتمالاً این اشکال ناشی از قرار گرفتن تنظیمات وضوح چاپ، روی بخش بسیار کم است. این احتمال نیز وجود دارد که حالت صرفه جویی در مصرف تونر فعال باشد. در چنین شرایطی بهتر است وضوح چاپ را تنظیم کرده و حالت صرفه جویی در مصرف تونر را غیرفعال کنید.

2. کثیفی سطح بخش LSU: یکی دیگر از دلایل کمرنگ بودن برگه های کپی می تواند کثیفی سطح بخش LSU در داخل دستگاه کپی باشد. در چنین وضعیتی بهتر است بخشهای داخلی دستگاه را تمیز نمایید.

3. تونر: اگر مشکل کمرنگ بودن کپی به صورت خطوط عمودی سفید رنگ یا بخشهای محو در صفحه ظاهر شود، احتمالا اشکال پیش آمده به دلیل کمی میزان تونر فتوکپی ریکو است. بنابراین بهتر است کارتریج تونر جدیدی را نصب نمایید.

4. کارتریج تونر: ترکیبی از چاپ کم رنگ یا لکه دار می تواند نشان دهنده آن باشد که باید کارتریج تونر را تمیز کنید. بخشهای داخلی دستگاه خود را تمیز کنید.

5. کاغذ نامناسب: کمرنگ بودن برگه های کپی ممکن است ناشی از بکارگیری کاغذهایی باشد که همخوانی چندانی با دستگاه ندارند. به عنوان مثال ممکن است كاغذ بیش از اندازه مرطوب و یا زیر باشد.

علت کمرنگ بودن برگه های کپی

در غالب موارد می‌توان علت اصلی کمرنگ بودن برگه های فتوکپی ریکو را می‌توان در بخش کارتریج و تونر دستگاه جستجو کرد. زیرا اگر تونر یا کارتریج دستگاه کپی خالی یا خراب باشد، کپی‌های کمرنگ یا بی کیفیتی را ارائه خواهد داد. البته تنظیمات بد نرم افزاری و یا استفاده از کاغذهای نامرغوب نیز در چاپ کپی کمرنگ بی تأثیر نیست.

توصیه می‌شود پیش از تماس با مراکز تعمیر دستگاه کپی جهت حضور تعمیرکار و رفع مشکل کمرنگ بودن برگه های کپی، موارد درج شده در بخش‌های آتی را بررسی و در صورت مشاهده مرتفع سازید. شایان ذکر است تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر و تعویض قطعات دستگاه فتوکپی ریکو از طریق تماس با نمایندگی ریکو قابل دریافت است.

نمایندگی رسمی ریکو در کرج

نمایندگی رسمی ریکو در کرج با تخصیص واحدهای مجزا به هریک از خدمات ارائه شده در این مرکز، در تلاش است تا تخصصی ترین تعمیرات و سرویس های ضروری را به کاربران دستگاه‌های ریکو ارائه نمایند. تخصیص واحدهای تخصصی تعمیرات ریکو به هر یک از دستگاه ها و محصولات ریکو سبب گشته تا در هر پارت، خدمات تخصصی مرتبط با یک محصول به کاربران ارائه گردد و تمرکز بر یک محصول و ساختار آن، کیفیت سرویس دهی در هر پارت را ارتقاء بخشد.

شما کاربران گرامی می توانید با حضور در نمایندگی رسمی ریکو در کرج و مراجعه به پارت مرتبط با دستگاه خویش، تمامی سرویس ها و تعمیرات مرتبط با آن دستگاه را به همراه ضمانت و گارانتی خدمات دریافت نمایید.