دیر پرینت گرفتن پرینتر

یکی از اشکالات مشاهده شده در پرینترهای امروزی، مشکل دیر پرینت گرفتن است. با بروز این اشکال، دستگاه، فرآیند چاپ را بسیار دیر آغاز کرده و بسیار دیر نیز به پایان می‌رساند. این تأخیر به ویژه در زمانی که کاربر فرصت زیادی نداشته باشد و برای تهیه پرینت عجله داشته باشد، بسیار آزاردهنده خواهد بود.

اگر شما نیز جزو آندسته از کاربرانی هستید که طی روزهای اخیر با مشکل دیر پرینت گرفتن پرینتر خود روبرو شده‌اید، می‌توانید با دنبال کردن مقاله‌ی پیش رو، روش رفع این مشکل را فرا بگیرید. در بخش‌های آتی این مقاله به ارائه‌ی روش‌هایی کارامد جهت رفع مشکل دیر پرینت گرفتن چاپگر خواهیم پرداخت. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این باره می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات پرینتر ریکو تماس بگیرید.

دیر پرینت گرفتن

علل دیر پرینت گرفتن پرینتر

در این بخش برخی از شایع‌ترین علل ایجاد کننده مشکل دیر پرینت گرفتن توضیح داده می‌شوند. توصیه می‌شود در صورت مشاهده هر کدام از موارد زیر، جهت رفع اشکال پیش آمده اقدام نمایید تا بدین واسطه مشکل تأخیر در پرینت نیز برطرف گردد. برخی از شایع‌ترین علل ایجاد کننده‌ی این اشکال عبارتند از:

1. بالا بودن حجم فایل تحویل داده شده به دستگاه (در اینصورت تأخیر در پرینتر طبیعی است)

2. پایین بودن سرعت پردازش سیستم کامپیوتر

3. تفاوت میان حالت پرینتر (ممکن است حالت پرینت A5 اما پرینت شما A4 باشد)

4. نامناسب بودن فیش پرینتر استفاده شده

5. استفاده از پرینترهای تحت شبکه (در اینصورت تأخیر در پرینتر طبیعی است)

6. درست نصب نبودن درایور پرینتر

7. بالا بودن تعداد برگه‌های درخواستی برای پرینت

8. پایین بودن رم سیستم مورد استفاده و به تبع آن پایین بودن پردازش

9. پر شدن بافر پرینتر (یا همان پرشدن حافظه پرینتر)

10. ویروسی بودن سیستم کامپیوتر

خالی کردن حافظه پرینتر

همانگونه که گفته شد یکی از دلایل دیر پرینت گرفتن پرینتر، پر بودن بافر یا همان حافظه پرینتر است. در این شرایط می‌بایست حافظه پرینتر خالی شود. برای این کار کافی است تا مراحل درج شده در این بخش دنبال شود. برای شروع، ابتدا وارد control panel شوید. سپس از میان موارد به نمایش درآمده، گزینه Device and printer را انتخاب کنید. در صفحه باز شده روی آیکون پرینتر راست کلیک کنید.

برای خالی کردن بافر پرینتر باید روی گزینه see whats printing کلیک کنید. پس از این کار، در پنجره‌ی به نمایش درآمده در سر برگ printer روی گزینه cancel all documents کلیک کنید تا تمام پرینت هایی در بافر ذخیره شده بودند و یا منتظر پرینت گرفتن بودند پاک شوند. با طی این مراحل کار پاک کردن حافظه پرینتر شما انجام شده و احتمالا مشکل دیر پرینت گرفتن پرینتر شما نیز رفع می‌شود.

رفع مشکل دیر پرینت گرفتن پرینتر

برای رفع مشکل دیر پرینت گرفتن پرینتر و یا به عبارتی دیگر افزایش سرعت پرینت می‌توانید از راهکارهای ارائه شده در این بخش استفاده نمایید. البته در صورت توجه به علل کاهش سرعت پرینت –که پیش از این شرح داده شد- کافی است تا این علل را بررسی کرده و در صورت وجود آنها را مرتفع سازید. بدیهی است برطرف کردن این علل، افزایش سرعت پرینتر شما را در پی خواهد داشت.

برای مثال اگر چندین فایل دارید که می خواهید آن ها را پرینت بگیرید بهتر است همه ی اطلاعات خود را به یک فایل تبدیل کنید و با انتخاب همه آن ها به صورت یک جا و راست کلیک روی یکی از آن ها و انتخاب گزینه print به افزایش سرعت پرینت گرفتن خود کمک کنید. زیرا پرینترها یک فایل 100 صفحه ای را بسیار سریع تر از چند فایل که با هم 100 صفحه هستند را چاپ می کنند.

موضوع دیگری که می‌تواند در رفع مشکل دیر پرینت گرفتن پرینتر به شما کمک کند خالی کردن حافظه یا همان پرینتر است. به باور کارشناسان پاک کردن حافظه پرینتر یکی از بهترین روش‌های موجود جهت افزایش سرعت پرینتر است.

نمایندگی پرینتر ریکو

بهره‌مندی کارشناسان نمایندگی پرینتر ریکو از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات تعمیر سبب گشته است تا تعمیرات انجام شده به دست این کارشناسان بالاترین نتیجه و بازدهی را داشته باشند و کلیه عیوب و اختلالات ایجاد شده در دستگاه ها رفع گردند. دارندگان پرینترهای ریکو می‌توانند با مراجعه به این مرکز و حضور در پارت تخصصی تعمیرات پرینتر ریکو سرویس های مورد نیاز خویش را دریافت نمایند.

در صورتی که امکان حضور در تعمیرگاه نباشد، می توان از سیستم تعمیر در محل پرینتر ریکو استفاده کرد. تعمیرات پرینتر ریکو در این مرکز محدود به مدل خاصی از پرینتر نیست و تمامی مدلهای پرینتر اعم از جوهری، لیزری و … را دربر میگیرد. سرویس‌های تخصصی مرتبط با فروش پرینتر ریکو نیز با حضور در نمایندگی پرینتر ریکو و مراجعه به فروشگاه مرکزی ریکو قابل دریافت است.

مطالب مرتبط

فهرست