اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

آموزش تصویری تمیز کردن واحد لیزر فتوکپی ریکو

اگر از کاربران حرفه‌ای دستگاه‌های کپی ریکو هستید و در طول روزهای اخیر متوجه انباشت آلودگی و گردوغبار در یونیت لیزر دستگاه کپی خود شده‌اید، می‌توانید با مشاهده آموزش تصویری تمیز کردن واحد لیزر فتوکپی ریکو، آلودگی‌های پیش آمده در این بخش را مرتفع سازید.

در این ویدئوی آموزشی، شیوه باز کردن دستگاه، جداسازی اجزا دستگاه کپی و دسترسی به واحد لیزر دستگاه کپی ریکو، به صورت مرحله به مرحله آموزش داده شده است.

در صورت عدم اطمینان از خرابی واحد لیزر فتوکپی ریکو، توصیه می‌شود از طریق مشاوره با کارشناسان تعمیر فتوکپی ریکو، از وجود خرابی در این بخش از دستگاه مطمئن گردید. خرابی این بخش از دستگاه نشانه‌هایی دارد که در بخش‌های آتی به برخی از آنها اشاره خواهد شد.

تمیز کردن واحد لیزر فتوکپی ریکو

با مشاهده این 6 نشانه برای تمیز کردن واحد لیزر فتوکپی ریکو اقدام نمایید

خرابی واحد لیزر فتوکپی ریکو نشانه‌هایی دارد که در صورت مشاهده آنها می‌توان جهت گردگیری و تمیز کردن این بخش از دستگاه اقدام کرد. برای مثال در صورتی که برگ چاپ شده توسط دستگاه کپی، دارای خطوط تیره باشد، احتمال اینکه این مشکل با تمیز کردن واحد لیزری فتوکپی ریکو برطرف گردد، بالاست.

البته برای تشخیص زمان تمیز کردن واحد لیزری فتوکپی ریکو نشانه‌های دیگری نیز وجود دارد که در این بخش به آنها اشاره خواهد شد. برخی از این نشانه‌ها عبارتند از: کثیفی آینه ها و یا لنزهای یونیت لیزر، تار بودن تصویر کپی شده توسط فتوکپی ریکو، خرابی سوکت یونیت لیزر، در آمدن پین آینه‌ی هندسی‌شکل یونیت لیزر (این اتفاق تأثیرات مخربی بر روی فرایند چاپ می گذارد) و در نهایت خرابی لیزر.

توصیه می‌شود جهت تشخیص این مسئله –یعنی نیاز یا عدم نیاز به سرویس دوره‌ای یونیت لیزر فتوکپی ریکو- از حضور کارشناسان متخصص در حوزه تعمیر فتوکپی ریکو کمک بگیرید. (مگر آنکه خود مهارت، دانش، ابزار و تخصص این کار داشته باشید که در اینصورت می‌توانید با مشاهده آموزش تصویری تمیز کردن واحد لیزر فتوکپی ریکو این کار را انجام داده و خرابی‌های پیش آمده را مرتفع سازید).

فیم آموزش تمیز کردن واحد لیزر فتوکپی ریکو

بایدها و نبایدهای تمیز کردن واحد لیزر فتوکپی ریکو

تمیز کردن واحد لیزر فتوکپی ریکو نیز همچون سایر سرویس‌های تخصصی مرتبط با این دستگاه بایدها و نبایدهای خاص خود را دارد. برای مثال در تمیز کردن این بخش از دستگاه باید در نظر داشت که صرفاً از ابزار تخصصی این کار استفاده کرده و از فشار آوردن‌های بیجا به دستگاه خودداری کرد.

مورد دیگر اینکه در صورت عدم داشتن تخصص، دانش و مهارت، می‌بایست از دستکاری یونیت لیزر فتوکپی خودداری کرده و انجام این کار را به متخصصان این حوزه -یعنی تعمیر دستگاه کپی ریکو- سپرد. توجه داشته باشید که برخی اشکالات پیش امده در واحد لیزر فتوکپی ریکو به دلیل بروز اختلال در تنظیمات و محل جاگیری این قطعه است. بنابراین توصیه می‌شود در وهله نخست، محل قرار گیری یونیت لیزر، بررسی گردد و جابجایی‌های مورد نیاز انجام شود.

برای این کار یک برگ را به عنوان الگو پرینت بگیرید تا زاویه تنظیم مورد نیاز را تخمین بزنید. در ادامه شیشه اسکن را خارج کنید و کاور موتور چند ضلعی را خارج کنید. کاور سمت راست را نیز خارج کنید. پیچ های یونیت لیزر فتوکپی ریکو را شل کنید و همزمان با این که مراقب درجه A هستید از یک پیچ گوشتی دو سو B برای حرکت دادن یونیت لیزر دستگاه کپی ریکو به چپ یا راست برای تنظیم موقعیت یونیت استفاده نمایید.

در هر حال در صورت داشتن تخصص در تعمیر دستگاه کپی می‌توانید با مشاهده آموزش تصویری تمیز کردن واحد لیزر فتوکپی ریکو، جهت رفع اشکالات پیش آمده اقدام نمایید؛ در غیراینصورت توصیه می‌شود تعمیر ایرادات پیش آمده در دستگاه کپی مورد استفاده‌تان را به کارشناسان نمایندگی ریکو بسپارید.

نمایندگی دستگاه کپی ریکو

نمایندگی دستگاه کپی ریکو جهت ارائه هر چه تخصصی تر خدمات به کاربران خویش، پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات روز دنیا را در اختیار کادر فنی و کارشناسان حاضر در این مرکز قرار داده است و در تلاش است تا با رفع نواقص و اشکالات مطرح شده از سوی کاربران و مشتریان گرامی بالاترین سطح کیفی خدمات را در دو حوزه تعمیر و فروش، به آنان ارائه نمایند.

مزیت ویژه این مرکز حضور برترین کارشناسان کشور و نظارت بر سطح کیفی خدماتی است که توسط تعمیرکاران و کارکنان حاضر در این مجموعه ارائه می گردد. کارشناسان این مرکز تمامی توان و امکانات خویش را به کار بسته اند تا خدماتی لایق و سزاوار نام ریکو به کاربران آن ارائه دهند.

امتیازات دیگر نمایندگی دستگاه کپی ریکو صرفه‌جویی در زمان و هزینه، سرعت بالای انجام تعمیرات، انجام مشاوره پیش از تعمیر و اعلام نتیجه‌ی نهایی پس از تعمیر و سرویس دستگاه‌هایی است که سایر همکاران قادر به تعمیر آنها نبوده‌اند.