تعمیر پرینتر ریکو SP-112

یکی از فعالیت هایی که در واحد تعمیرات پرینتر ریکو انجام می گیرد، تعمیر پرینتر ریکو SP-112 می باشد. این دستگاه که از پرینترهای تک کاره لیزری می باشد، یک دستگاه رومیزی محسوب شده و برای کارهای کم حجم مناسب می باشد. پرینتر SP-112 با ظرفیت 50 برگ کاغذ سینی آن، می تواند 16 برگ در دقیقه پرینت بگیرد. رزولوشن چاپ دستگاه، 1200*600 dpi می باشد و می توان از طریق پورت USB 2.0 به کامپیوتر یا وسایل دیگر متصل شد. به طور کلی این دستگاه یک پرینتر با کاربری معمولی می باشد و برای کارهای خانگی یا مکان هایی با حجم کاری بسیار پایین مناسب می باشد.

چنانچه این دستگاه را در اختیار دارید و می خواهید برای تعمیر آن اقدام کنید، با مرکز تعمیرات تخصصی پرینتر ریکو در این مطلب همراه باشید تا به بررسی برخی از تعمیرات احتمالی این دستگاه بپردازیم. توجه داشته باشید که چاپگرها از جمله دستگاه هایی هستند که نیاز به مراقبت و انجام سرویس های دوره ای دارند. درصورتی که در این موضوع کوتاهی شود، احتمال خرابی دستگاه افزایش یافته و مجبور می شوید برای رفع مشکلات آن، هزینه های بیشتری را پرداخت کنید. از این رو بهتر است در استفاده از دستگاه نهایت مراقبت را به عمل آورید تا با تعمیرات پرهزینه مواجه نشوید.

تعمیر پرینتر ریکو SP-112

قطعات قابل تعمیر پرینتر ریکو SP-112

تعمیر درام پرینتر ریکو SP-112

همه به اهمیت درام و نقش سازنده آن در فرآیند چاپ واقف هستیم. این قطعه که تصویر را به سطح کاغذ منتقل کند، گاهی اوقات دچار آسیب شده و چاپ را بسیار بی کیفیت می کند. تار شدن چاپ و خط انداختن دستگاه از جمله نشانه های خرابی درام می باشد. البته توجه داشته باشید درام یک قطعه مصرفی است و پس از هر سه بار شارژ کارتریج، برای حفظ عملکرد دستگاه باید آن را تعویض کرد.

با این حال اگر درام را به تازگی عوض کرده اید و با مشکلات گفته شده مواجه شدید، باید آن را مورد بررسی قرار دهید. ممکن است درام کثیف شده و یا اینکه شی ای به آن چسبیده باشد. در این شرایط امکان تعمیر دارم پرینتر ریکو SP-112 وجود داشته و با تمیز کردن سطح درام، کیفیت چاپ دستگاه به حالت اول بر می گردد.

تعمیر مین‌برد پرینتر ریکو SP-112

مین برد را می توان سیستم پردازش دستگاه تلقی کرد. در واقع تمامی عملیات های پرینتر از طریق مین برد به قطعات آن انتقال می یابد. مین برد نقش بسیار حیاتی در عملکرد دستگاه دارد و درصورت خرابی و بروز مشکل در این قطعه، احتمال توقف فعالیت کلی دستگاه وجود دارد. مین برد خود متشکل از قطعات الکترونیکی مختلفی مانند خازن ها و ترانزیستورها می باشد.

خرابی این قطعات، مین برد را با مشکل مواجه می کند و خطاهای مختلفی در دستگاه نمایش داده می شود. در واحد تعمیر پرینتر ریکو SP-112 پس از باز کردن پرینتر و درآوردن مین برد، آن را توسط دستگاه های ویژه عیب یابی کرده و درصورتی که امکان تعمیر مین برد وجود داشته باشد، تکنسین های باتجربه این مرکز آن را تعمیر می کنند.

تعمیر داکتربلید پرینتر ریکو SP-112

تعمیر داکتربلید از جمله اقدامات تخصصی و حرفه ای است که تنها توسط تعمیرکاران باتجربه انجام می شود. در واحد تعمیرات تخصصی پرنیتر ریکو در مرکز سخت افزار ایران، با استفاده از جدیدترین متد تعمیر پرینتر و پیشرفته ترین تجهیزات، تعمیر داکتربلید امکان پذیر بوده و در صورت خرابی این قطعه، کارشناسان به تعمیر آن اقدام می کنند.

وظیفه داکتر بلید تمیز کردن تونر موجود بر روی مگنت رولر بوده و نقش مهمی در سلامتی سایر قطعات ایفا می کند. البته چنانچه در فرآیند تعمیر پرینتر ریکو SP-112 مشخص شود این قطعه به طور کلی سطح کارایی خود را از دست داده است در این صورت باید تعویض شود.

نمایندگی پرینتر ریکو

نمایندگی پرینتر ریکو مرکز سخت افزار ایران خدمات متنوعی در بخش فروش و تعمیر پرینتر به کاربران ارائه می کند. خدمات سرویس و نگهداری و تعمیرات پرینتر ریکو به هیچ عنوان یک روند معمولی نیست و کاملا تخصصی می باشد و باید به دست متخصصین آن انجام پذیرد. از این رو متخصصان این مرکز با گذراندن دوره های آموزشی حرفه ای مطابق با استانداردهای جهانی و دستورالعمل های کمپانی ریکو، قادر به رفع تمامی عیوب پرینتر بوده و با تضمین کیفیت خدمات، آن را به مشتری تحویل می دهند. هدف این مجموعه فراهم کردن شرایط لازم کاربران برای استفاده بهینه از پرینتر ریکو می باشد.

مطالب مرتبط

فهرست