اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی از اختلالات رایجی است که بسیاری از کاربران دستگاه های کپی در حین کار با آن مواجه می شوند. اگرچه این اشکال با اندک دستکاری دستگاه مرتفع می گردد لیکن تکرار آن چندان خوشایند نیست و کاربر را کلافه خواهد کرد. در این مقاله برآنیم تا ضمن بررسی علل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی ساده ترین راهکارهای موجود جهت رفع این اشکال را مطرح نماییم.

علت گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی علل متعددی دارد که در این بخش برخی از آنها را مطرح می نماییم:

 • وجود غلطک خراب و فرسوده در دستگاه کپی
 • رولرهای چسبناک در دستگاه کپی
 • استفاده از کاغذ خراب و مرطوب
 • وجود رطوبت و گرد و خاک در تونر، رولر و یا غلتک دستگاه کپی
 • استفاده از کاغذهایی با وزن و جنس نامناسب و ناسازگار با دستگاه کپی
 • استفاده از کاغذهای بسیار سبک
 • عدم تاناسب تنظیمات دستگاه کپی با وضعیت قرار دادن کاغذ

علت گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی و راه حل آن

در این بخش برآنیم تا راهکارهایی جهت پیشگیری از گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی را با شما درمیان بگذاریم. با توجه به تجربه کارشناسان و مهندسان ما، گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی ممکن است به علل مختلفی روی دهد که پی بردن به هر یک از این علل نیازمند بررسی دستگاه توسط یک کارشناس خبره و کارآزموده است؛ لیکن برخی از این علل و اشکالات، ساده و عادی بوده و کاربران می توانند با اندک دستکاری، آنها را رفع نمایند. برخی از این راهکارها عبارتند از:

 • درباره علت گیر گردن کاغذ در دستگاه کپی نیز همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده است! بنابراین نکات آتی را در نظر داشته باشید: از کاغذهای تاخورده، مرطوب، یا پیچ و تاب خورده استفاده نکنید.
 • هرگز انواع مختلف کاغذ را باهم در سینی دستگاه کپی چندمنظوره قرار ندهید.
 • هرگز بیش از اندازه کاغذ در سینی دستگاه کپی چندمنظوره قرار ندهید.
 • مطمئن شوید که سطح کاغذ زیر علامت ظرفیت کاغذ در داخل سینی باشد.
 • توجه داشته باشید که کاغذهای سبک، بسیار بیشتر مستعد گیر کردن در دستگاه کپی هستند. (برای شناخت نوع مناسب کاغذ برای دستگاه خود می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه خریداری شده مراجعه فرمایید).
 • یکی از راهکارهای موجود جهت رفع اشکال گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی آن است که کاغذ را به اصطلاح باد داده، سپس آنرا در سینی وارونه کنید. کاغذ موجود در سینی را با کاغذهای جدید تعویض کنید. در صورت لزوم، هادی های کاغذ را بررسی و تنظیم کنید.
 • به تنظیمات دستگاه دقت نمایید زیرا اگر تنظیمات دستگاه کپی با وضعیت قرار دادن کاغذ در دستگاه متفاوت باشد، امکان گیر کردن کاغذ و مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی وجود دارد.
 • بررسی کنید که کاغذ کپی یا تکه هایی از آن بعد از بیرون آوردن کاغذ گیر کرده، درون دستگاه باقی نمانده باشد. زیرا وجود کاغذها و تکه های اضافی نیز سبب گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی می گردد.
 • اگر سند در دستگاه قرار نمی گیرد، ممکن است لازم باشد پد لاستیکی ADF تعویض شود؛ برای این منظور می توانید با نمایندگی اصلی تعمیرات دستگاه کپی چندمنظوره تماس بگیرید.
 • در هر حال اگر کاغذ موجود در دستگاه گیر کرد به راحتی می‌توانید کاغذ را با باز کردن دستگاه کپی، بیرون بکشید و این مشکل را رفع نمایید. اما اگر این مشکل، به طور مکرر اتفاق بیافتد، نیاز است که برای تعمیر کپی، به یک متخصص مراجعه کرد.

تعمیرات دستگاه کپی - گیر کردن کاغذ در کپی

نمایندگی ریکو و واحدهای تعمیرات ریکو

نمایندگی ریکو در دو حوزه‌ی تعمیر و فروش فعالیت دارد اما عمده‌ی فعالیت و تمرکز این مرکز بر ارائه‌ی خدمات پس از فروش و تعمیر محصولات ریکو است. تمامی خدمات و سرویس‌های ارائه شده در این مرکز با تلاش در جهت حفظ حقوق مراجعان و کسب رضایت مشتریان گرامی عرضه می‌گردد. کادر مجرب و باسابقه‌ی نمایندگی ریکو در بخش تعمیر، با بهره‌مندی از به‌روزترین ابزارآلات تعمیر و ترمیم، قادر به رفع و حل تمامی مشکلاتی می‌باشد که به هر دلیل ممکن است در محصولات ریکو ایجاد شده باشند. واحدهای تعمیرات ریکو در بخش زیر معرفی می گردند.

معرفی وب سایت رسمی نمایندگی ریکو

شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به دیگر بخش های وب سایت با خدمات و سرویس های ارائه شده در نمایندگی ریکو آشنا شوید. در سایر بخش های این وب سایت مطالبی با عنوان مقالات ریکو (حاوی مطالبی مرتبط با ترفندهای تعمیر، شیوه رفع عیوب و … ) جدیدترین محصولات ریکو (حاوی مطالبی در ارتباط با معرفی جدیدترین محصولات ریکو) و پاسخگویی به سوالات متداول تعمیرات ریکو (حاوی پرسش های کاربران و پاسخ های کارشناسان) ارائه گشته است.

سوالات متداول

مقالات

لینک های مفید

تعمیرات دستگاه کپی توشیبا / تعمیرات دستگاه کپی شارپ / تعمیرات دستگاه کپی برادر / تعمیرات دستگاه کپی کانن / تعمیرات دستگاه کپی زیراکس / تعمیرات دستگاه کپی ریکو / تعمیرات دستگاه کپی کونیکا مینولتا / تعمیرات دستگاه کپی اچ پی / تعمیرات دستگاه کپی دل / تعمیرات دستگاه کپی پاناسونیک / تعمیرات دستگاه کپی سامسونگ /تعمیر دستگاه کپی کانن / تعمیر دستگاه کپی  دل / تعمیر دستگاه کپی اچ پی / تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا / تعمیر دستگاه کپی ریکو / تعمیر دستگاه کپی شارپ / تعمیر دستگاه کپی توشیبا / تعمیر دستگاه کپی زیراکس / تعمیر دستگاه کپی / تعمیر دستگاه کپی سامسونگ / تعمیر دستگاه کپی پاناسونیک / تعمیر دستگاه کپی کیوسرا /تعمیرات تخصصی کپی دل / تعمیرات تخصصی کپی اچ پی / تعمیرات تخصصی کپی شارپ / تعمیرات تخصصی کپی کانن / تعمیرات تخصصی کپی توشیبا / تعمیرات تخصصی کپی کونیکا مینولتا / تعمیرات تخصصی کپی ریکو / تعمیرات تخصصی کپی / تعمیرات تخصصی کپی سامسونگ / تعمیرات تخصصی کپی پاناسونیک /مرکز تعمیرات کپی / تعمیرگاه اصلی کپی پاناسونیک / تعمیرگاه اصلی کپی سامسونگ / تعمیرگاه اصلی کپی اچ پی / تعمیرگاه اصلی کپی ریکو / تعمیرگاه اصلی کپی کیوسرا / تعمیرگاه اصلی کپی زیراکس / تعمیرگاه اصلی کپی کانن / تعمیرگاه اصلی کپی کونیکا مینولتا / تعمیرگاه اصلی کپی توشیبا / تعمیرگاه اصلی کپی شارپ /