نفوذ تمام قد ریکو در بازار پرینترهای سه بعدی

کمپانی ریکو که یکی از بزرگ ترین سازندگان ماشین های اداری، خصوصاً دستگاه‌ کپی و پرینتر، در دنیاست، قصد دارد کسب و کار خود را در زمینه ساخت پرینترهای 3D گسترش دهد. ریکو یک گام بزرگ در این راستا برداشته و اقدام به خرید یک شرکت آلمانی و یک شرکت ژاپنی که در زمینه پرینت سه بعدی فعال بوده‌اند، کرده است.

کمپانی ریکو، شرکت ژاپنی LAC را که به صورت تخصصی در زمینه تکنولوژی پرینت سطوح سه بعدی کار می کند، خریداری کرده است. این خرید بخشی از استراتژی ریکو برای نفوذ تمام قد در بازار پرینترهای سه بعدی و پرینترهای صنعتی است.

پرینترهای سه بعدی

خرید شرکت ژاپنی LAC توسط ریکو

ریکو قصد دارد فعلاً برند LAC را حفظ کند و پرینترهای سه بعدی این شرکت را تا اطلاع ثانوی با همین برند خواهد فروخت. کمپانی ریکو، متخصصان پرینت سه بعدی شرکت LAC را نیز حفظ خواهد کرد. خرید این شرکت به ریکو اجازه خواهد داد تا بتواند از سطوحی نظیر بطری‌های شیشه‌ای گرفته تا خودروها و کامیون‌ها، پرینت سه بعدی تهیه کند.

کمپانی ریکو همچنین برای خرید شرکت آلمانی ColorGATE با این شرکت به توافق رسیده است. برخلاف شرکت ژاپنی LAC، شرکت ColorGATE کسب و کار خود را بر توسعه نرم افزارها برای پرینت سه بعدی متمرکز کرده و یک شرکت ارائه دهنده نرم افزاهای پرینت سه بعدی محسوب می شود.

این شرکت آلمانی که از این به بعد به زیرمجموعه کمپانی ریکو تبدیل خواهد شد، در سال 1197 تأسیس شده است. شرکت آلمانی ColorGATE یک تکنولوژی مدیریت رنگ منحصر به فرد دارد که از پرینت و دکوراسیون مواد مورد استفاده در صنعت بسته بسته بندی، پشتیبانی می کند. خرید این شرکت آلمانی، کمپانی ریکو را قادر خواهد ساخت تا بر تمام ابعاد پرینت سه بعدی و پرینت صنعتی، مسلط شود.

تمرکز ریکو بر توسعه پرینترهای سه بعدی

ریکو اخیراً یک مرکز برای توسعه و تحقیقات پرینت سه بعدی و پرینت صنعتی و یک مرکز برای بازاریابی پرینترهای 3D راه اندازی کرده است. هدف این مرکز، بازاریابی، برنامه ریزی راهبردی و توسعه کسب و کار و محصولات ریکو در صنعت پرینترهای 3D است. انتظار می رود با سرمایه گذاری شرکت های بزرگ در زمینه پرینترهای سه بعدی، تحولات چشمگیری در این صنعت نوظهور روی داد.

با ورود قدرتمندتر ریکو به بازار پرینترهای سه بعدی و صنعتی، این کمپانی ژاپنی به جز پرینت کاغذی، در حوزه پرینتر صنعتی نیز فعال خواهد شد. پرینترهای 3D توانایی تولید هر نوع قطعه ای با هر شکل و زاویه‌ای را دارند. نیاز به پرینت سه بعدی در همه صنایع از تولید قطعات خودرو گرفته تا تجهیزات نظامی و پزشکی وجود دارد. از این حیث، پرینترهای 3D بازار رو به رشدی خواهند داشت.

پرینتر سه بعدی چیست؟

پرینتر سه بعدی دستگاهی است که کاربران با استفاده از آن می توانند طرح های سه بعدی مورد نظر خود را، با دقت و کیفیت بالا، چاپ نمایند. کافی است تا طرح های سه بعدی موجود در کامپیوتر به این دستگاه داده شود تا با استفاده از ماده های کامپوزیتی، به صورت سه بعدی، وجود خارجی یابند.

استفاده از پرینترهای سه بعدی در حال حاضر، نه تنها بدل به یک سرگرمی برای کاربران عادی گشته است بلکه در برخی مشاغل نظیر پزشکی و مدل سازی صنعتی، به دلیل کاربرد بالای این فناوری، جایگاه ویژه ای یافته است.

بد نیست بدانید که با پیشرفت و همه گیر شدن این دستگاه ها احتمالاً دیگر نیازی به خرید برخی دستگاه ها نداشته باشید و بتوانید محصولات موردنظر خود را با تغییرات و اصلاحات دلخواه خود در اتاق شخصیتان تولید کنید و از آن ها لذت ببرید. البته استفاده از پرینتر سه بعدی در میان کاربران عادی، هنوز چندان رایج نشده و این به دلیل قیمت بالای این دستگاه است.

نمایندگی ریکو

نمایندگی ریکو جهت ارائه هر چه تخصصی تر خدمات به کاربران خویش، پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات روز دنیا را در اختیار کادر فنی و کارشناسان حاضر در این مرکز قرار داده است و در تلاش است تا با رفع نواقص و اشکالات مطرح شده از سوی کاربران و مشتریان گرامی بالاترین سطح کیفی خدمات را در دو حوزه تعمیر و فروش، به آنان ارائه نمایند.

کارشناسان این مرکز تمامی توان و امکانات خویش را به کار بسته اند تا خدماتی لایق و سزاوار نام ریکو به کاربران آن ارائه دهند. امتیازات دیگر نمایندگی ریکو صرفه‌جویی در زمان و هزینه، سرعت بالای انجام تعمیرات، انجام مشاوره پیش از تعمیر و اعلام نتیجه‌ی نهایی پس از تعمیر و سرویس دستگاه‌هایی است که سایر همکاران قادر به تعمیر آنها نبوده‌اند.

مطالب مرتبط

فهرست