اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

چگونه بهترین زمان شارژ کارتریج را تشخیص دهیم؟

تا حالا شده است که خیلی دیر به سراغ شارژ کارتریج پرینتر خود بروید و به همین دلیل مجبور شوید به تعویض کارتریج و هزینه بالای آن تن دهید؟ این اتفاق تلخ برای آن دسته از کاربرانی رخ می‌دهد که نسبت به شارژ کارتریج پرینتر خود بی‌اهمیت هستند به همین دلیل پس از مدتی جوهر داخل کارتریج پرینتر آن‌ها خشک شده و مجبور می‌شوند کارتریج را تعویض کنند.

درصورتی که اگر به موقع کارتریج پرینتر خود را شارژ می‌کردند با این مشکل روبه‌رو نمی‌شدند اما چگونه باید بهترین زمان شارژ کارتریج را تشخیص دهیم؟ اگر این سوال در ذهن شما نیز رژه می‌رود، ادامه این مطلب را از دست ندهید چراکه قرار است شما را با راهکارهایی جهت تشخیص زمان مناسب شارژ کارتریج آشنا کنیم.

بهترین زمان شارژ کارتریج

شارژ کارتریج چیست؟

قبل از اینکه به سراغ این قضیه برویم که بهترین زمان شارژ کارتریج چه زمانی است؟ بهتر است برای آن دسته از دوستانی که با اصطلاح شارژ کارتریج آشنایی ندارند، مفهوم شارژ کارتریج را توضیح دهیم. درواقع منبع تامین رنگ در پرینتر کارتریج است. بنابراین به لطف کارتریج است که تمامی خطوط و تصاویر بر روی کاغذ چاپ می‌شوند. کارتریج دارای محفظه‌ای است که درون آن تونر یا جوهر ریخته می‌شود.

تونر پودری است که مانند جوهر برای چاپ نوشته‌ها و تصاویر بر روی کاغذ درون کارتریج قرار می‌گیرد. درواقع در پرینترهای لیزری، کارتریج نگهدارنده تونر است اما در پرینترهای جوهر افشان کارتریج نگهدارنده جوهر است. بنابراین متناسب با نوع پرینتر، درون کارتریج جوهر یا پودر تونر ریخته می‌شود. زمانی که جوهر یا تونر داخل کارتریج پرینتر تمام می‌شود، صفحات به صورت کم‌رنگ چاپ می‌شوند یا خود دستگاه پیغام اتمام جوهر یا تونر کارتریج را نمایش می‌دهد. در این صورت تونر یا جوهر را مجدداً داخل کارتریج می‌ریزند که به این پروسه شارژ کارتریج می‌گویند.

بهترین زمان شارژ کارتریج

تشخیص بهترین زمان شارژ کارتریج خیلی هم سخت نیست. تمامی پرینترهای مدرن یک نمایشگر دارند که درصورت اتمام تونر یا پودر کارتریج آن‌ها، پیغامی مبنی بر اتمام جوهر یا تونر کارتریج بر روی نمایشگر آن‌ها نمایش داده می‌شود. پرینترهایی هم که قدیمی هستند و نمایشگر ندارند با بروز علائمی مانند چاپ کم رنگ صفحات و کاهش کیفیت چاپ به کاربر نشان می‌دهند که پرینتر به شارژ کارتریج نیاز دارد.

اگر از کاربران پرینترهای ریکو هستید، می‌توانید جهت شارژ کارتریج پرینتر خود با نمایندگی ریکو تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز جهت ارائه سرویس شارژ کارتریج به محل مورد نظر اعزام شوند. تکنسین‌های نمایندگی ریکو از بهترین و باکیفیت‌ترین تونر یا جوهر برای شارژ کارتریج پرینتر شما استفاده می‌کنند تا کیفیت چاپ دستگاه پرینتر به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا کند. اگر تمایل دارید با نحوه شارژ کارتریج پرینتر آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم که مطلب “آموزش شارژ کارتریج پرینتر ریکو” را مطالعه کنید.

شارژ کارتریج تونر فتوکپی ریکو

یکی دیگر از خدمات تخصصی نمایندگی ریکو علاوه‌بر شارژ کارتریج پرینتر ریکو، شارژ کارتریج تونر فتوکپی ریکو است. بنابراین اگر از دستگاه فتوکپی ریکو استفاده می‌کنید، می‌توانید جهت شارژ کارتریج تونر آن با نمایندگی ریکو تماس بگیرید. تکنسین‌های نمایندگی ریکو ضمن حضور در محل مورد نظر از بهترین و باکیفیت‌ترین تونر برای شارژ کارتریج فتوکپی ریکو استفاده می‌کنند. بنابراین پس از پروسه شارژ کارتریج نه تنها کیفیت چاپ دستگاه کپی افت نمی‌کند بلکه با افزایش کیفیت چاپ در دستگاه کپی خود نیز روبه‌رو خواهید شد.

شارژ کارتریج در محل

صرفه‌جویی در زمان و هزینه کاربر از مهم‌ترین ویژگی‌های سرویس در محل است که موجب جلب رضایت کاربران می‌شود. به همین دلیل نمایندگی ریکو برای جلب رضایت کاربران خود شارژ کارتریج در محل را به عنوان یکی از مهم‌ترین سرویس‌های پرینتر به کاربران این دستگاه ارائه می‌دهد. بنابراین کاربران پرینتر ریکو با استفاده از این خدمات، دیگر مجبور نخواهند بود پس از اتمام تونر یا جوهر داخل کارتریج هزینه و زمان خود را برای انتقال کارتریج به مرکز تعمیرات پرینتر صرف کنند. اگر شما هم از کاربران پرینتر ریکو هستید و به سرویس شارژ کارتریج در محل نیاز دارید، می‌توانید با نمایندگی ریکو تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز جهت شارژ کارتریج ریکو به آدرس مورد نظر شما اعزام شوند.

چرا نمایندگی ریکو را انتخاب کنیم؟

نمایندگی ریکو خدمات فروش، پس از فروش و تعمیرات تخصصی هر یک از دستگاه‌های ریکو شامل: دستگاه کپی، پرینتر، دوربین، پروژکتور و فکس را به کاربران ارائه می‌دهد. ارائه باکیفیت‌ترین محصولات ریکو با خدمات پس از فروش این محصولات شامل: ارائه گارانتی، پشتیبانی فنی و خدمات فنی از مزایا و ویژگی‌های این نمایندگی هستند.

علاوه‌بر این نمایندگی ریکو دارای نیروهای متخصص و مجربی است که با تجربه بالایی که دارند پروسه عیب‌یابی و تعمیرات هر یک از دستگاه‌های ریکو را به صورت تخصصی و با سرعت بالایی انجام می‌دهند. با این وجود نه تنها می‌توانید هر یک از محصولات ریکو را از نمایندگی ریکو خریداری کنید تا از خدمات پس از فروش این مرکز بهره‌مند شوید بلکه می‌توانید تعمیرات تخصصی هر یک از دستگاه‌های ریکو را به نمایندگی رسمی ریکو بسپارید.