اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

راهنمای خرید دستگاه کپی

گاهی اوقات برای کاربران عادی پروسه ی خرید دستگاه کپی پیچیده می شود. بدون اطلاع از خصوصیات تشکیل دهنده ی یک چاپگر کاربردی نمی توان میان انبوهی از ماشین های فتوکپی، انتخاب ایده آلی داشت. ریسک در انتخاب دستگاه فتوکپی دردسرساز خواهد بود. یکی از دلایلی کلافگی کاربران عادی هنگام کار با ماشین های فتوکپی، خرید نادرست چاپگر است. یک ماشین چاپ باید دقیقا خصوصیاتی داشته باشد که بر انتظارات و بودجه ی شما منطبق است. در این بین یک سری معیارهای زیرمجموعه وجود دارد تا شما خریدی رضایت بخش را تجربه کنید. مقاله ی پیش رو به معرفی کلیه ی جوانب تهیه ی ماشین فتوکپی مناسب می پردازد.

برای خرید دستگاه کپی به چه پارامترهایی باید توجه کنیم؟

  • نوع استفاده از دستگاه کپی

همان طور که اشاره شد، برای خرید دستگاه کپی مهم ترین پارامتر، نوع استفاده ی شماست. اگر قصد تهیه ی یک چاپگر کوچک و سبک برای مصارف جزئی در منزل را دارید، می بایست به دنبال تهیه ی دستگاه های فتوکپی جوهر افشان کوچک و رومیزی خانگی بروید. اما در صورتی برای محل کارتان باید دستگاه فتوکپی قدرتمندی خریداری نمایید که چند کاربر به آن متصل شوند و اسناد با کیفیتی را چاپ کنند، دستگاه های کپی ایستاده با تکنولوژی لیزر گزینه های خوبی هستند. تعداد قابلیت های موجود در دستگاه کپی نیز موضوع دیگری است که به نوع استفاده ی شما ارتباط دارد. اگر به قابلیت های اسکن، فکس و پرینت نیاز دارید، دستگاه های فتوکپی چندکاره مناسب ترین گزینه ی انتخابی می باشند.

  • ظرفیت ماهیانه ی ماشین فتوکپی

هنگام خرید دستگاه فتوکپی باید به میزان ظرفیت ماهیانه ی دستگاه توجه کنید. هر دستگاه کپی دارای ظرفیت تعیین شده ای است. عدم توجه به این عدد می تواند باعث خرابی کامل چاپگر شود. معمولا دستگاه های چاپ ارزان قیمت ظرفیت ماهیانه ی کمی دارند. با توجه به میزان استفاده ی از دستگاه فتوکپی در ماه و البته ی بودجه ی خود، دستگاه کپی با ظرفیتی انتخاب نمایید.

راهنمای خرید دستگاه کپی
  • وجود امکان کپی گرفتن دو رو اسناد

کپی دو رو گرفتن اسناد یکی دیگر از مسائلی است که باید در فرآیند خرید دستگاه کپی به آن توجه داشته باشید. این ویژگی در صرفه جویی کاغذهای مصرفی نقش بزرگی خواهد داشت. پیشنهاد می کنیم میزان کیفیت این قابلیت را هم در هنگام خرید تست کنید.

  • سرعت چاپ دستگاه کپی

    سرعت چاپ پارامتر مهم دیگری در پروسه ی خرید دستگاه کپی است. این پارامتر طبق تعداد تکثیر ماهانه سنجیده می شود. به هر حال هر چه سرعت بیشتری در ظرفیت بالای چاپ وجود داشته باشد، دستگاه فتوکپی ساختار حرفه ای تر و کاربردی تری خواهد یافت.

  • کیفیت چاپ اسناد در ماشین فتوکپی

کیفیت و وضوح برگه های چاپ شده یکی از اصلی ترین معیارهای تعیین کننده در خرید دستگاه کپی است. سطح کیفی چاپ اسناد را پیش از خرید تست کنید تا مطمئن شوید چاپگری را انتخاب خواهید کرد که کیفیت ایده آلی برای شما ارائه می نماید.

  • میزان امنیت دستگاه کپی

امنیت گزینه ای است که متاسفانه معمولا از سوی کاربران عادی برای خرید دستگاه کپی چندان جدی گرفته نمی شود. اما باید بدانید که امنیت برای تک تک سیستم های دیجیتالی موضوع مهمی به شمار می رود. برخی از دستگاه های فتوکپی قابلیت این را دارند که حافظه ی خود را برای دسترسی عموم قفل کنند. اگر این موضوع برای شما حائز اهمیت است، به آن دقت داشته باشید.

مزیت های دستگاه کپی ریکو نسبت به سایر برندهای موجود در بازار

برند سازنده مسلما یک معیار اصلی در پروسه ی خرید دستگاه کپی می باشد. کمپانی های مختلفی در بازار طراحی و ساخت ماشین های فتوکپی حضور دارند. اما در این میان به جرات می توان گفت ریکو می تواند انتخاب مناسبی برای تهیه ی چاپگر باشد. این برند در طراحی و ساخت سیستم های چاپ تبحر دارد. بدنه ی مقاوم، سخت افزار باکیفیت، مواد مصرفی ارزان قیمت و موجود در بازار امتیازات اصلی دستگاه های فتوکپی ریکو هستند. برای خرید این سیستم های چاپ در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی به همراه گارانتی همواره می توانید به یکی از شعب نمایندگی ریکو مراجعه نمایید.