اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

چرا کاغذها در دستگاه کپی بهم می چسبند؟

اگر به صورت مداوم با دستگاه های کپی کار می کنید حتما برایتان پیش آمده که با معضل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی رو به رو شوید. این اتفاق مشکل متداولی است که امکان دارد طی کار با انواع مختلف دستگاه کپی گریبانگیر کاربر شود. در چنین شرایطی دستگاه چاپگر قادر به تشخیص کاغذهای بهم چسبیده نبوده و آن ها را به عنوان یک برگه ی کاغذ واحد به شمار می آورد. این موضوع باعث شکل گیری فرآیند چاپ بر روی یکی از کاغذها خواهد شد که در حجم کاری بالا دردسرساز می شود. در این مقاله قصد داریم شما را با راهکارهای رفع مشکل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی آشنا سازیم.

به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی

علت اصلی به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی

اصلی ترین دلیل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی، وجود بار الكتريسيته ی ساكن در سطح كاغذهای مصرفی چاپگر است. الكتريسيته ساكن در راستای بار منفی اضافی و یا کم بودن بار مثبتی در سطح کاغذ شکل گرفته و باعث یکی شدن چند برگه می شود. این اتفاق می تواند در اثر رطوبت کم و خشکی بیش از اندازه ی هوای محیط در دستگاه کپی رخ دهد. در واقع رطوبت کم محیط به کاغذ های مورد استفاده منتقل شده و آن ها را تبدیل به برگه های بی کیفیتی می نماید که به هم می چسبند و در نتیجه از قدرت چاپ دستگاه کپی می کاهند.

نقش دستگاه paper jogger در رفع مشکل به هم چسبیدن کاغذهای دستگاه فتوکپی

 paper jogger دستگاه گران قیمت و مدرنی است که جهت رفع مشکل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی کاربرد دارد. عموما تهیه ی این دستگاه برای کاربران عادی مقرون به صرفه نبوده و توسط کارشناسان توصیه نمی شود. اما اگر شغل و نوع فعالیت روزانه ی شما در محل کار وابستگی شدیدی به نحوه ی چاپ اسناد مختلف دارد، می توانید با تهیه ی دستگاه paper jogger بر کیفیت کار خود بیافزایید. این سیستم  با از بین بردن الکتریسیته ساکن میان کاغذها از ایجاد برگه های به هم چسبیده ی چندتایی در انواع فتوکپی های موجود در بازار جلوگیری کرده و سطح کاغذهای مصرفی را از نظر الکترون های موجود در حد متعادلی نگاه می دارد.

راهکارهای رفع مشکل بهم چسبیدن کاغذ در دستگاه کپی ریکو

گاهی می توان با چند راهکار ساده در مسیر نگهداری از کاغذهای مصرفی، مشکل بهم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی را برطرف ساخت. این راهکارهای کاربردی عبارتند از:

کنترل آب و هوای شرجی محیط

همان طور که رطوبت کم باعث به هم چسبیدن برخی از برگه های کاغذ به یکدیگر می شود، آب و هوای مرطوب نیز می تواند پدید آورنده ی مشکل یکی شدن چند برگه باشد. اگر در محیط مرطوبی از دستگاه کپی استفاده می کنید، بهتر است هر چند وقت یک بار کاغذهای درون سیستم را تعویض کنید.

استفاده از دستگاه های ضد الکتریسیته

یکی از استانداردهای نگهداری از کاغذ جهت رفع مشکل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی، استفاده از تجهیزات ضد الکتریسیته نظیر تخلیه کننده‌های الکتریکی و دمنده‌های یونی است. این تجهیزات، میزان بار الکتریکی ساکن را کاهش می‌دهند. تجهیزات یون ساز، رسانایی الکتریکی محیط را افزایش داده و در نتیجه از تجمع بار الکتریکی ساکن روی سطح کاغذ جلوگیری می نمایند.

کنترل رطوبت محیط در فصول سرد سال

در فصل های سرد سال، حرارت وسایل گرمایشی موجود در محیط های بسته قادر به دفع رطوبت موجود در هوا می باشد. برای رفع مشکل رطوبت کم و در نتیجه جلوگیری از پیدایش مشکل چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی می توانید از دستگاه‌های بخور و رطوبت ساز استفاده کنید و میزان رطوبت موجود در محیط را افزایش دهید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر با کارشناسان ما در نمایندگی رسمی ریکو تماس حاصل کنید و از مشاوره های رایگان و تخصصی آن ها بهره مند شوید.

نمایندگی فتوکپی ریکو

نمایندگی فتوکپی ریکو یک مرکز فوق تخصصی و جامع است که اختصاصا در حوزه ی دستگاه های کپی برند ریکو و دنیای چاپ آن ها خدمت رسانی می کند. خدمات این مجموعه در راستای فروش و تعمیر انواع دستگاه های کپی بزرگ و کوچک ریکو گسترش یافته است. خاطرنشان می نماییم که کلیه ی امور تعمیراتی در نمایندگی فتوکپی ریکو براساس پارامترهای استاندارد شکل گرفته و به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شود تا هیچ گونه افت کیفیتی شامل حال سیستم بازیابی شده نگردد.

3/5 (1 امتیاز)