مشکلات تغذیه کاغذ در فتوکپی ریکو

تعمیرات کپی, مقالات

یکی از مشکلات مشاهده شده در حین کار با دستگاه‌های کپی از جمله دستگاه کپی ریکو، مشکل تغذیه کاغذ است. در صورت مواجهه با این اشکال توصیه می‌شود موارد مذکور در این بخش را امتحان نمایید. در صورت استفاده از راهکارهای ارائه شده در این بخش و تداوم اشکالات پیش آمده در تغذیه کاغذ به سایر توضیحات ارائه شده در بخش‌های آتی مراجعه نمایید و یا با کارشناسان ما در مرکز تعمیر فتوکپی ریکو تماس بگیرید. در صورت مواجهه با مشکلات تغذیه کاغذ در فتوکپی ریکو ، کاغذها را از کشو خارج کنید و برگه ها را بررسی کنید. برگه های تاخورده یا سوراخ شده را بردارید و از دستگاه خارج کنید. کاغذها را تکان دهید و دوباره داخل کشو قرار دهید. دیگر آنکه مطمئن شوید که راهنماهای کاغذ در کنار دسته کاغذها به خوبی قرار گرفته است.

در صورت انجام این موارد و تداوم اشکال پیش آمده، موارد درج شده در بخش‌های آتی را بررسی نمایید. در بخش‌های آتی نوع مشکل پیش آمده در ارتباط با تغذیه کاغذ در فتوکپی ریکو ذکر شده و راه حل موجود جهت رفع آن نیز درج گردیده است. در صورت استفاده از راهکارهای ارائه شده در این بخش و تداوم اشکالات پیش آمده در تغذیه کاغذ به سایر توضیحات ارائه شده در بخش‌های آتی مراجعه نمایید و یا با کارشناسان ما در نمایندگی ریکو تماس بگیرید.

تغذیه کاغذ در فتوکپی ریکو

بررسی مشکلات تغذیه کاغذ در فتوکپی ریکو

1.مشکل: کاغذ به صورت صاف تغذیه نشده است:

(Paper does not feed smoothly):

برای رفع این اشکال توصیه می‌شود از انواع پشتیبانی شده کاغذ استفاده کنید. بعلاوه دقت نمایید که کاغذ را به صورت صحیح بارگذاری کرده باشید و مطمئن شوید که کاغذ به درستی هدایت می شود.

اگر کاغذ خم شده است آن را صاف کنید.کاغذها را از سینی خارج کنید و آن ها را تکان دهید. سپس بالا و پایین کاغذ را معکوس کنید و دوباره آن را داخل سینی قرار دهید.

2.مشکل: کاغذ به طور مرتب گیر می کند:

(Paper jams occur frequently):

یکی دیگر از مشکلات تغذیه کاغذ در فتوکپی ریکو ، مشکل گیر کردن مداوم کاغذ در دستگاه کپی است. برای رفع این اشکال، ‌در صورتی که فاصله‌ای مابین کاغذ و راهنمای کاغذ وجود دارد، راهنما را تنظیم کنید تا فاصله از بین برود. توجه داشته باشید که از چاپ روی دو طرف کاغذ در هنگام پرینت گرفتن تصاویر بزرگ، خودداری کنید.

چرا که این تصاویر تونر زیادی مصرف می کنند. استفاده از انواع پشتیبانی شده کاغذ نیز می‌تواند در رفع این اشکال به شما کمک کند. کاغذ را بر روی بالاترین نشانگر راهنمای کاغذ قرار دهید.

3.مشکل: چند کاغذ به صورت همزمان به وسیله دستگاه کشیده شده است:

(Multiple sheets of paper are fed at one time):

توصیه کارشناسان تعمیر فتوکپی ریکو آن است که در صورت مشاهده این اشکال، کاغذها را پیش از بارگذاری کاغذ، به درستی تکان دهید. بعلاوه اطمینان یابید که لبه ها به درستی روی سطح قرار گرفته است. مطمئن شوید راهنمای کاغذ در موقعیت مناسب قرار گرفته است.

برای رفع این اشکال نیز توصیه می‌شود از انواع پشتیبانی شده کاغذ استفاده کنید و کاغذ را بر روی بالاترین نشانگر راهنمای کاغذ قرار دهید. در صورتی که کاغذ در سینی وجود دارد، مطمئن شوید که کاغذ دیگری داخل سینی قرار نگرفته است. اضافه کردن کاغذ را فقط زمانی انجام دهید که کاغذ داخل سینی نیست.

4.کاغذ چروک شده است:

(Paper gets wrinkles):

چروک شدن کاغذ نیز یکی دیگر از مشکلات تغذیه کاغذ در فتوکپی ریکو است. در صورت مواجهه با این اشکال توصیه کارشناسان تعمیر دستگاه فتوکپی ریکو آن است که از مرطوب نبودن کاغذ مطمئن گردید. بعلاوه از کاغذی استفاده کنید که به درستی ذخیره شده است.

اگر فاصله ای بین کاغذ و راهنمای کاغذ وجود دارد، راهنمای کاغذ را برای حذف فاصله ها تنظیم کنید. نکته آخر آنکه از مناسب بودن ضخامت کاغذ مطمئن گردید. چرا که نازک بودن کاغذ نیز می‌تواند سبب چروک شدن کاغذ و گیر کردن آن در دستگاه گردد.

5.کاغذ چاپ شده پیخ خورده است:

(The printed paper is curled):

یکی دیگر از مشکلات تغذیه کاغذ در فتوکپی ریکو ، پیچ خوردن کاغذ در دستگاه است. توصیه کارشناسان تعمیر فتوکپی ریکو برای رفع این اشکال آن است که کاغذ را در سینی به سمت بالا قرار دهید. بعلاوه از عدم وجود رطوبت در کاغذ استفاده شده در دستگاه مطمئن گردید و از کاغذی استفاده کنید که به درستی ذخیره شده است.

6.تصاویر به صورت مورب بر روی کاغذ چاپ شده است:

(Images are printed diagonally to the pages):

برای رفع این مشکل توصیه می‌شود اگر فاصله‌ای بین کاغذ و راهنمای کاغذ وجود دارد، راهنمای کاغذ را برای حذف فاصله ها تنظیم کنید. در صورت تداوم اشکال با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات ریکو تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

مطالب مرتبط

فهرست