دوربین 360 درجه IQUI ریکو در لیست 100 اختراع برتر 2021

مقالات

شرکت زیر مجموعه ریکو، وکنوس (Vecnos) که با تولید دوربین های 360 درجه در بازار شناخته می شود، با تولید دوربین 360 درجه مدل IQUI موفق شده است تا در لیست 100 اختراع برتر سال 2021 از نگاه مجله معتبر تایم (Time) قرار بگیرد. مجله تایم این 100 اختراع را به دلیل ایجاد تغییر در سبک زندگی و تبدیل جهان به جایی بهتر برای زندگی در این لیست قرار داده است و به نظر می رسد دوربین 360 درجه IQUI ریکو، علاوه بر این خصوصیات به وسیله ای برای خوشگذرانی کاربران و ثبت عکس های خاطره انگیز  و به یاد ماندنی نیز تبدیل شده است.

دوربین 360 درجه IQUI ریکو

 از نظر Alison Van Houten ویراستار و نویسنده مجله تایم، عکس های پانوراما گرفته شده با دوربین 360 درجه IQUI Ricoh یا به قول او Ultimate Selfie Stick  بسیار هیجان انگیز هستند و برای به اشتراک گذاری فوق العاده اند؛  من اینکه عکاسی 360 درجه تا زمان ارائه این گجت هیچگاه به این سادگی نبوده است. (از آنجایی که معادل مشخصی برای کاربرد واژه Stick با ترجمه لفظی شاخه یا تکه چوب، در دنیای فناوری به زبان فارسی نیست، در این متن از همان واژه انگلیسی استفاده خواهیم کرد.)

این گجت در اصل برای شبکه های اجتماعی ساخته شده است و توانسته است عکاسی 360 درجه را راحت تر از هر زمانی در اختیار کاربران قرار دهد. استند یا پایه به شما اجازه می دهد تا بی هیچ زحمتی از کل صحنه عکس بگیرید و با استفاده از نرم افزار همراه آن این عکس های 360 درجه را به کلیپ های ویدئویی با کیفیت mp4 تبدیل کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر پیکسل سوخته دوربین ریکو

تیم سازنده دوربین 360 درجه IQUI ریکو

شو اوبوکاتا (Shu Ubukata) که سابقاً سرپرستی تیم طراح اولین دوربین 360 تجاری را در شرکت ریکو بر عهده داشت، طراحی دوربین 360 درجه IQUI Ricoh را برعهده داشته است. او در رابطه با طراحی خود این چنین می گوید: “فلسفه من در طراحی دوربین 360 درجه ریکو  این بوده است که دستگاهی با طراحی جدید، نوآوارانه، جذاب و جمع و جور را ارائه دهم که علاوه بر عکس با کیفیت، کاربری ساده ای داشته باشد. این که  به عنوان یکی از اختراعات برتر سال شناخته شده است مایه افتخار است.”

دوربین 360 درجه IQUI ریکو

جوایز دیگر دوربین 360 درجه IQUI ریکو

از سال 2020 که دوربین 360 درجه IQUI ریکو به بازار ارائه شده است، این محصول موفق به دریافت جوایز متعددی شده است که می توان به جایزه IF Design Award برای طراحی، Product and the Red Dot Award برای طراحی محصول اشاره کرد. دوربین چهار لنزه و نوآوری های فنی این Stick آن را به بهترین دوربین 360 درجه بازار تبدیل کرده است که کاربران حرفه ای و آماتور را به خود جذب می کند.

بیشتر بخوانید: لنزهای جدید دوربین های پنتاکس ریکو

مطالب مرتبط

فهرست