اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

5 ترفند کاربردی برای نگهداری از پرینتر

پرینتر دستگاه پر مصرفی است که در بسیاری از شرکت ها و حتی منازل به صورت روزانه فعالیت دارد. بنابراین استهلاک همواره عاملی برای پیدایش اختلالات ساختاری پرینترهای ریکو و یا سایر برندهای موجود در بازار است. اما این استهلاک را می تواند با یک سری راهکارهای مراقبتی ساده کنترل کرد. در ادامه شما را با اصول نگهداری از پرینتر آشنا می سازیم.

راهکارهای کاربردی برای نگهداری از پرینتر

  • پرینتر را دور از پنجره ی ساختمان قرار دهید.

اولین موضوعی که در نگهداری از پرینتر حائز اهمیت است، محل نصب و راه اندازی آن است. ذرات گرد و غبار، نفوذ رطوبت و اصابت ضربه می تواند به طور کلی باعث خرابی قطعات مهم پرینتر چون مین برد، برد پاور و پنل شود. در نتیجه باید محلی را برای نصب پرینتر انتخاب کنید که به دور از پنجره باشد. از طرفی فراموش نکنید که به هیچ عنوان مناطق پر رفت و آمد برای نصب پرینتر مناسب نیستند.

  • درب پرینتر را هنگام چاپ اسناد باز نکنید.

زمانی که دستورات چاپ را به پرینتر ریکو ارسال کرده اید، نباید درب آن را باز کنید. متاسفانه کاربران مبتدی پس از بروز یک تاخیر جزیی در چاپ اسناد سریع درب اصلی پرینتر در حال کار را باز می کنند. چنین حرکتی می تواند باعث سوختگی بسیاری از اجزای اصلی دستگاه شود. اگر اختلالی در چاپ اسناد دیده می شود، کمی صبور باشید و به پرینتر زمان بدهید.

نگهداری از پرینتر
  • یک پریز برق اختصاصی برای پرینتر داشته باشید.

برای نگهداری از پرینتر، جلوگیری از اختلالات بخش پاور و مبارزه با احتمال پیدایش اتصالی های دردسرساز یک پریز برق واحد را به طور کامل به پرینتر اختصاص دهید. منبع انرژی معتبر و ایمن موضوع مهمی برای افزایش طول عمر پرینتر و استفاده از قابلیت های مختلف آن می باشد. هیچ گاه از اتصالات نامطمئن و چندتایی برای برقراری ولتاژ مورد نیاز پرینتر استفاده نکنید.

  •  سرویس های دوره ای پرینتر را فراموش نکنید.

برای نگهداری از پرینتر، پروسه ی انجام سرویس های دوره ای حائز اهمیت است. این سرویس ها باید مطابق با ساختار فنی هر بخش از پرینتر صورت پذیرد. برای مثال درام و و کارتریج پرینترهای ریکو حساسیت بالایی به ضربه و تابش مستقیم نور خورشید دارند. اگر احساس می کنید از عهده ی انجام این سرویس های تمیزکاری برنخواهید آمد، با نمایندگی رسمی ریکو تماس حاصل فرمایید.

  • به ظرفیت ماهیانه ی پرینتر دقت کنید.

هر پرینتر دارای یک ظرفیت ماهیانه ی خاص است. عدم توجه به عدد این ظرفیت منجر به خرابی پرینتر و پیدایش مشکلاتی چون گیر کردن کاغذ درون دستگاه خواهد شد. از طرفی عدم استفاده ی طولانی مدت از پرینتر نیز می تواند باعث خرابی پرینتر و از بین رفتن کارایی کارتریج شود. پیشنهاد می کنیم هر چند روز یک بار دست کم یک برگه با پرینتر چاپ کنید.