اشتراک گذاری

آموزش نصب پرینتر در ویندوز 10

بسیاری از ما از سیستم های ویندوزی استفاده می کنیم و برای نصب هر سخت افزاری نیاز به طی کردن مراحل خاصی داریم. در بین ورژن های مختلف ویندوز در حال حاضر ویندوز 10 طرفداران زیادی دارد. با وجودی که نسخه 11 این سیستم عامل مدتی است که وارد بازار شده، هنوز هم ویندوز 10 استفاده می شود. حال اگر بخواهید چاپگری را روی آن نصب کنیم، چگونه باید این کار را انجام دهیم؟ مسلماً فقط با متصل کردن آن به کامپیوتر از طریق کابل usb یا شبکه، اتصال درست برقرار نمی شود. به همین دلیل امروز تصمیم داریم در مورد نصب پرینتر در ویندوز 10 صحبت کنیم.

آموزش نصب پرینتر در ویندوز 10

چگونه می توانم نصب پرینتر در ویندوز 10 را انجام دهم؟

در ساده ترین حالت، وقتی پرینتر را به کامپیوتر یا لپ تاپ خود متصل می کنید، اگر سیستم به اینترنت وصل باشد، به صورت خودکار مراحل نصب را انجام می دهد. برای آنکه ببینید پرینتر نصب شده یا خیر، کافی است در تنظیمات ویندوز وارد قسمت devices and printers شده و در لیست پرینترها به دنبال پرینتر خود بگردید. اگر در لیست بود، یعنی مراحل با موفقیت طی شده و اگر نبود، نیاز است به صورت دستی آن را نصب کنید.

نصب درایورهای پرینتر

برای نصب پرینتر در ویندوز 10، یا هر دستگاه دیگری که می بینید به طور خودکار نصب نمی شود، باید به سراغ بررسی درایورها بروید. درایور پل ارتباطی ویندوز با دستگاه های جانبی است. اگر مشکلی در این نرم افزارها وجود داشته باشد، شما نمی توانید از سخت افزارهای جانبی استفاده کنید.

برای حل این مشکل، کافی است مدل دقیق پرینتر خود را از روی دستگاه بخوانید و آن را در گوگل سرچ کنید تا به سایت برند هدایت شده و به بخش مربوط به دانلود درایورها بروید. از ای قسمت می توانید درایور را دانلود کرده و سپس نصب کنید تا مشکل حل شود.

در صورت بروز مشکل در نصب، می توانید مقاله «چرا پرینتر نصب نمی شود؟» را نیز مطالعه کنید.

فیلم آموزش نصب پرینتر در ویندوز 10

اگر نتوانستید هر یک از مواردی که توضیح دادیم را بیابید، می توانید با تماشای فیلم آموزشی زیر، نصب پرینتر در ویندوز 10 را به صورت گام به گام دنبال کنید.

نصب پرینتر و پشتیبانی نرم افزاری

چنانچه با هر مشکلی در خصوص نصب و استفاده از پرینتر از طریق ویندوز 10 برخورد کردید، کافی است با شماره های نمایندگی مجاز ریکو تماس گرفته و مشکل خود را با پشتیبانان ما درمیان بگذارید. آن ها شما را راهنمایی خواهند کرد و می توانید از برخی راهنمایی های از راه دور در این خصوص بهره مند شوید. توجه داشته باشید که گاهی نصب درایورها به دلیل نصب نادرست ویندوز با مشکل مواجه می شود. اگر می بینید که درایور آپدیت است، اما پرینتر همچنان از طریق سیستم کار نمی کند، باید از تکنسین های نرم افزاری کمک بگیرید.

اگر از پرینتر ریکو استفاده می کنید، می توانید از مقاله «آموزش نرم افزار ریکو پرینتر» برای کار با نرم ازفرا رسمی این پرینتر که توسط شرکت ریکو ارائه شده است، برا انجام امور چاپ و تنظیمات آن استفاده کنید.