اشتراک گذاری

علت از کار افتادن صفحه لمسی و پنل در پرینتر و دستگاه کپی

تاچ پنل یا صفحه لمسی یکی از قطعات کاربردی در دستگاه های جدید است که در صورت از کار افتادن تاچ پنل در پرینتر و دستگاه کپی باید آن را سریعا تعمیر کرد. صفحه لمسی به منظور راحت تر کردن عملکرد کاربران طراحی شده است. در این قسمت می توانید دستورات دستگاه را به صورت لمسی دریافت کنید. ممکن است به دلایل متعددی این قسمت دچار ایراد شود و نیاز به تعمیرات تخصصی داشته باشد. به این ترتیب پیشنهاد می کنیم ما را در ادامه دنبال کنید تا به جزئیات بیشتری از مشکل خرابی پنل لمسی پرینتر و دستگاه کپی اشاره کنیم.

از کار افتادن تاچ پنل در در پرینتر و دستگاه کپی

از پنل لمسی دستگاه کپی و پرینتر چه می دانید؟

پنل لمسی یا تاچ پنل دستگاه کپی و پرینتر قطعه ای حساس است که در لمس انگشتان دست کار می کند. این تکنولوژی در دستگاه های جدید تر استفاده شده و عملکرد آن همانند فناوری تاچ در گوشی های هوشمند و جدید است. به این ترتیب با استفاده از این پنل، کار کردن با دستگاه های کپی و پرینتر برای کاربران تسهیل شده است.

به دلیل حساسیت بالای پنل لمسی، ممکن است گاهی شاهد از کار افتادن تاچ پنل در پرینتر و دستگاه کپی باشید. بنابراین باید از مراکز تعمیر تخصصی دستگاه های کپی و پرینتر درخواست کمک کنید تا کارشناسان و تکنسین های متخصص خود را برای رفع مشکل به محل مورد نظر شما اعزام کنند.

اگه پنل لمسی پرینترت خراب شده با کارشناس تعمیر پرینتر تماس بگیر ☺

کاربرد پنل لمسی در دستگاه کپی و پرینتر چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، فناوری تاچ پنل یا صفحه لمسی را در دستگاه جدید پرینتر و کپی طراحی کرده اند تا کار با دستگاه برای کاربران راحت تر شود. تکنولوژی تاچ به گرما و حرارت دست و جریان الکتریکی حساس بوده و کاربران می توانند با لمس کردن پنل، دستورات خود را به دستگاه بدهند تا اجرا شود.

این دستورات شامل تعیین نوع چاپ، تعداد صفحات مورد نظر برای چاپ، سایز کاغذ های چاپ شده، چاپ پشت و رو و موارد دیگر است. تمام این موارد در تاچ پنل دستگاه قابلیت اجرا دارند و کاربران می توانند خواسته خود را از طریق آن ثبت و اجرا کنند.

به این ترتیب می توان گفت مدیریت عملکرد دستگاه کپی و پرینتر به واسطه پنل لمسی انجام می شود. در صورتی که کاربران با مشکل از کار افتادن تاچ پنل در پرینتر و دستگاه کپی مواجه شوند، عملکرد دستگاه مختل شده و کار با آن دشوار می شود. بنابراین باید برای تعمیر و رفع مشکل دستگاه اقدام کرد.

دلیل خرابی تاچ پنل در دستگاه کپی و پرینتر چیست؟

از کار افتادن تاچ پنل در پرینتر و دستگاه کپی همانند خرابی فناوری تاچ در گوشی های هوشمند جدید است. به این ترتیب مشکلاتی که در گوشی باعث ایجاد اختلال در نمایشگر لمسی می شود، در دستگاه های کپی و پرینتر نیز می تواند این قطعه را با ایراد مواجه سازد.

با ورود رطوبت و آب به پنل لمسی پرینتر و دستگاه کپی، عملکرد آن دچار مشکل می شود. همچنین وارد کردن ضربه به این قسمت، باعث خرابی پنل لمسی پرینتر و دستگاه کپی می گردد. مهم ترین دلیل خرابی این بخش از دستگاه، نوسانات جریان برق است که گاهی ممکن است دستگاه را با مشکلات جدی مواجه کند.

می خوای پرینت گرفتن رو اصولی یادبگیری ؟ 🤔این مطلب رو بخون : آموزش نحوه پرینت گرفتن

از کار افتادن تاچ پنل در در پرینتر و دستگاه کپی

چه زمانی باید برای تعمیر پنل لمسی پرینتر و دستگاه کپی اقدام کرد؟

با از کار افتادن تاچ پنل در پرینتر و دستگاه کپی نباید به فکر تعمیر یا تعویض آن باشید. در مرحله اولیه خرابی ممکن است دستورات به درستی اجرا نشوند و یا با تاخیر و به کندی انجام شوند. به این ترتیب کاربران با مشاهده تاخیر در دریافت دستورات و اختلال در تشخیص لمس انگشتان دست، در می یابند که خرابی پنل لمسی پرینتر و دستگاه کپی اتفاق افتاده است. در صورتی که به این اختلال در دستگاه توجه نشود، عملکرد تاچ پنل با اختلال روبرو شده و پس از مدتی به طور کامل از کار می افتد. کارشناس تعمیر دستگاه کپی این مشکل را بعد از عیب یابی برطرف می کند.

تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی و پرینتر

همانطور که اشاره کردیم، این بخش دارای حساسیت بالایی بوده و تعمیر آن به تخصص و تجربه زیادی نیاز دارد. به این ترتیب نمی توانید آن را به تعمیرکاری بسپارید. اگر با از کار افتادن تاچ پنل در پرینتر و دستگاه کپی روبرو شدید، باید به مرکز تخصصی و نمایندگی معتبر آن مراجعه کنید. کلیه تعمیرکاران و کارشناسان این مراکز مجرب هستند و با ظرافت و دقت بالایی می توانند مشکلات دستگاه را برطرف کنند.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید