چرا پرینتر به شبکه وصل نمی شود؟

سوالات متداول

پرینتر دستگاه پرمصرفی است که قابلیت های فراوانی ارائه می دهد. یکی از ویژگی های اصلی چاپگرهای امروزی، اتصال به شبکه است. در سال های اخیر پرینترهای جدید به گونه ای طراحی شده اند که در یک محیط اداری و یا منزل کاربر به راحتی چند رایانه را به یکدیگر متصل می نمایند. اما در این بین ممکن است گاهی برخلاف تلاش های بسیار کاربر دستگاه قدرتی برای اتصال به شبکه نداشته باشد. مشکل وصل نشدن پرینتر به شبکه معضل چندان پیچیده ای نیست. ادامه ی این مطلب را از دست ندهید تا شما را با دلایل پیدایش این مشکل و راهکارهای برطرف سازی آن آشنا کنیم.

دلایل وصل نشدن پرینتر به شبکه

مشکل وصل نشدن پرینتر به شبکه براساس تداخلات درونی میان رایانه ها و پرینتر رخ می دهد. برای اینکه بتوانید پرینتر را به شبکه متصل کنید، باید با مسئله ی عدم شناسایی پرینتر در شبکه مبارزه نمایید. گاهی تنها یک ریستارت ساده بین دستگاه های موجود در شبکه کافی است تا ارتباطات مورد نظر کاربر دوباره از سر گرفته شوند. خرابی های سخت افزاری نیز در برد پرینتر و یا اجزای مختلف رایانه ها در شکل گیری معضل عدم اتصال پرینتر به شبکه موثر هستند. به هر حال مشکل هر چه که باشد در نمایندگی رسمی ریکو قابل حل است. البته پیشنهاد می کنیم پیش از مراجعه به مراکز تعمیراتی ابتدا راهکارهای ابتدایی زیر را امتحان کنید.

راهکارهای مبارزه با مشکل وصل نشدن پرینتر به شبکه

وصل نشدن پرینتر به شبکه

رفع مشکل وصل نشدن پرینتر ریکو به شبکه

اگر از دارندگان یکی از پرینترهای ریکو می باشید و با مشکل وصل نشدن پرینتر به شبکه مواجه شده اید، بهترین کار تست راهکارهای ارائه شده در بخش قبلی است. متاسفانه این راه حل های به ظاهر ساده در اغلب اوقات از سوی کاربران نادیده گرفته می شوند. جهت کسب راهنمایی های بیشتر در خصوص انجام مراحل هر یک از راهکار های ذکر شده، می توانید با نمایندگی رسمی ریکو تماس بگیرید و با استفاده از مشاوره های رایگان کارشناسان ما در واحد پشتیبانی، مشکل عدم اتصال پرینتر به شبکه را مرتفع سازید. در صورت کارساز نبودن موارد عنوان شده، توسط سرویس های تعمیر در محل نمایندگی مجاز ریکو اتصال پرینتر به شبکه را تعمیر نمایید.

تعمیر پرینتر ریکو با گارانتی

نمایندگی رسمی ریکو مجموعه ای سیستماتیک و حرفه ای است که هر یک از مشکلات پرینترهای باکیفیت این برند مطرح را برطرف می نماید. فرقی نمی کند که دستگاه چاپگر مورد نظر شما یک سیستم قدیمی از ریکو باشد یا یکی از جدیدترین نسخه های موجود در بازار. واحد تعمیرات نمایندگی مجاز ریکو کلیه ی اختلالات ریز و درشت پرینترهای قدیمی و جدید ریکو را در سطح کیفی بالایی از میان می برد. خاطرنشان می نماییم که تمامی اقدامات تعمیراتی این مجموعه براساس پارامترهای استاندارد انجام شده و به همراه گارانتی ارائه می شوند.

مطالب مرتبط

فهرست