اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر غلطک پرینتر ریکو

خرابی غلطک یکی از اشکالاتی که گاهاً در پرینترهای امروزی مشاهده می‌شود. خرابی‌های پیش آمده در غلطک پرینتر به دلیل نقش ویژه‌ی این قطعه در فرآیند چاپ، می‌بایست در اسرع وقت مرتفع گردد در غیراینصورت امکان ادامه کار با دستگاه وجود ندارد. البته باید توجه داشت که بسیاری از اشکالات پیش آمده در غلطک پرینتر، نیاز به تعمیر نداشته و با اندک گردگیری و تنظیمات سخت افزاری رفع می‌گردند.

از همین رو توصیه می‌شود پیش از اقدام به تعویض یا تعمیر غلطک پرینتر ریکو، محورهای این بخش از نظر آلودگی بررسی شوند و در صورت نیاز گردگیری و تمیز گردند. در صورت نیاز به تمیز کردن غلطک های پرینتر ریکو می‌توانید مراحل درج شده در بخش بعدی را دنبال کنید.

توصیه می‌شود در صورت عدم آشنایی با انجام این کار به یکی از مراکز تخصصی فعال در حوزه تعمیر پرینتر ریکو مراجعه نمایید و یا از طریق تماس با این مرکز، راهنمایی‌های مورد نیاز را از کارشناسان تعمیرات پرینتر دریافت نمایید.

تعمیر غلطک پرینتر ریکو

آموزش تمیز کردن غلطک پرینتر ریکو

1. برای شروع لازم است که پرینتر ریکو را خاموش نمایید. پس از خاموش کردن پرینتر، جهت دسترسی به اجزای داخلی چاپگر، می بایست درب یا قاب پرینتر را باز کنید.

2. در صورتی که بر روی سینی کاغذ، کاغذی وجود دارد آن‌ها را خارج نمایید. برای تمیز کردن غلطک پرینتر ریکو به یک پارچه ی بدون پرز مرطوب نیاز دارید.

3. پارچه را در یک دست و بر روی غلطک نگاه دارید و با دست دیگر خود به آرامی غلطک را چرخانده و تمیز کنید. پس از تمیز کردن سرتاسر غلطک، تمامی درهای باز شده را ببندید. کاغذها را سر جای خود قرار دهید و مجدد پرینتر خود را به برق زده و روشن کنید.

4. توصیه کارشناسان تعمیر پرینتر ریکو آن است که با اتمام مراحل تمیز کردن غلطک پرینتر، جهت اطمینان از درستی این کار، چندین برگ پرینت آزمایشی بگیرید. درصورتی که کشیده شدن کاغذها به درستی انجام شود، مشخص می شود که غلطک های پرینتر ریکو به خوبی تمیز شده در غیر اینصورت باید پاکسازی غلطک ها را مجدداً انجام دهید.

5. نکته: در حین پاکسازی غلطک پرینتر ریکو، از اسپری مستقیم مواد شوینده و پاک کننده بر روی غلطک های پرینتر ریکو و سایر قطعات داخلی دستگاه خودداری نمایید. به جای این کار می بایست از پارچه بدون پرز، نم دار و تمیز استفاده نمایید.

تعویض غلطک پرینتر ریکو

در صورتی که خرابی‌های پیش آمده در غلطک پرینتر ریکو بالا باشد، احتمالا گردگیری و تمیز کردن غلطک نتیجه‌ای نداشته باشد. در این صورت نیاز است تا با تهیه یک نمونه مشابه، غلطک پرینتر تعویض گردد. با این وجود پیش از اقدام به تعویض و تعمیر غلطک پرینتر توصیه می‌شود که این بخش از دستگاه را با دقت و احتیاط بررسی نمایید؛

چرا که اشکال پیش آمده در غلطک پرینتر، غالباً به دلیل وجود یک شی خارجی و گیر کردن آن میان محورها است و با اندک دستکاری مرتفع می‌گردد. برای مثال استفاده از کاغذ پاره شده، وجود جسم خارجی مابین محورهای کاغذکش، استفاده از کاغذ نامناسب و غیراستاندارد و …- سبب بروز اشکال در غلطک پرینتر ریکو شده و موجب می‌گردد تا عملیات کاغذکشی توسط محورها به خوبی انجام نشود.

چنین اشکالاتی غالباً با رفعِ مانع به وجود آمده میان محورها و یا شستشوی محورها برطرف می گردد و به ندرت نیاز می شود که محورها تعویض شود. پس از بررسی این موارد و محرز شدن این مسئله که اشکال پیش آمده ناشی از خرابی خود غلطک است، می‌توانید جهت تعمیر پرینتر ریکو اقدام نمایید.

تعمیر پرینتر در محل

تعمیر پرینتر در محل یکی از خدماتی است که برای کاربرانِ امروزیِ صنعتِ چاپ، بسیار ضروری و بایسته به‌نظر می‌رسد؛ ضروری از آن روی که ابعاد سیستم‌های چاپ امروزی (نظیر دستگاه‌های فتوکپی، دستگاه‌های چندکاره و …) تقریباً به قدری است که حمل و جابجایی آن‌ها را دشوار ساخته است و گاه کاربر را علاوه بر صرف زمان طولانی، متحمل هزینه‌هایی جهت تهیۀ وسیلۀ نقلیۀ مناسب می‌سازد.

از این‌روست که بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند کارشناس تعمیر، خود در محل حضور یافته و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر را به سرانجام رساند. برخی از مزایای استفاده از سرویس تعمیر پرینتر در محل عبارتند از: عدم نیاز به حمل و جابجایی دستگاه، دریافت کلیه خدمات و سرویس‌های مورد نیاز در محل، صرفه جویی در زمان، عیب‌یابی صحیح و تشخیص علت اصلی اختلال به دلیل برخورداری کارشناسان اعزامی از تخصصی‌ترین ابزار تعمیر و … .