اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

پرینتر لیبل زن چیست؟

پرینتر (Printer) که در زبان فارسی از آن با نام چاپگر یاد می‌شود یکی از تجهیزات جانبی رایانه است. نحوه کار یک پرینتر بر اساس ساختاری که دارد تعیین می‌گردد و عملکرد هر مدل متفاوت از دیگری است. از همین‌رو کاربر می‌بایست پرینتر مورد نیاز خود را بر اساس نیازها و انتظاراتی که از آن دارد، انتخاب و تهیه نماید. پرینترها در انواع و مدل‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند که عبارتند از:

پرینتر ماتریس سوزنی، پرینتر سوزنی، پرینتر لیبل زن، پرینتر حرارتی، پرینتر جوهرافشان و… . از میان پرینترهای نامبرده، لیبل پرینتر، پرینتری است که منحصراً برای چاپ لیبل (برچسب) بکار می‌رود. پرینتر یا چاپگر برچسب با نام‌های دستگاه لیبل زن و دستگاه چاپ لیبل نیز شناخته می شود. اگر چه برای چاپ لیبل و برچسب می‌توان از پرینترهای معمولی نیز استفاده کرد اما استفاده از پرینتر لیبل زن در در تیراژ بالا انتخاب بصرفه‌تر و عاقلانه‌تری است.

مواد مصرفی استفاده شده توسط چاپگر لیبل زن، رول لیبل خام و ریبون برای چاپ مداوم و سرعت بالا است. در ادامه اطلاعات بیشتری در ارتباط با این دستگاه و کاربرد آن با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد. شایان ذکر است تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با فروش و تعمیر پرینتر لیبل زن از طریق تماس با نمایندگی ریکو قابل دریافت است.

پرینتر لیبل زن

انواع پرینتر لیبل زن

به طور کلی لیبل پرینترهای موجود در بازار، بر دو نوع‌اند. نوع اول، پرینتر لیبل زن صنعتی است و نوع دیگر لیبل پرینتر رومیزی یا معمولی است. لیبل پرینتر رومیزی یا همان معمولی جزو معمول‌ترین لیبل زن های بازار است که برای چاپ برچسب در تعداد کم و متوسط، مورد استفاده قرار می گیرد. در این مدل از پرینتر لیبل زن، مخزن ریبون قادر به نگهداری ۷ الی ۳۰۰ متر ریبون است و عرض چاپ آن به ۱۱ سانتی متر می‌رسد.

این مدل از پرینترهای لیبل زن مناسب برای کاربرانی است که کمتر از ۱۰۰۰ عدد برچسب در روز، چاپ می‌کنند. مدل دیگر لیبل پرینتر صنعتی است که برای چاپ تیراژ لیبل بالاتر است و رول های ریبون تا ۴۵۰ متر نیز می رسد. لیبل پرینترهای صنعتی، معمولا دارای مخزن بزرگ رول کاغذ هستند.

این مدل از پرینترهای لیبل زن در قیاس با پرینترهای معمولی مزایایی دارند که برخی از آنها عبارتند از: برخورداری از بدنه فلزی، وجود هدهای قویتر، به همراه داشتن لوازم جانبی بیشتر و امکان اتصال به شبکه.

پرینتر لیبل زن چگونه کار می‌کند؟

پرینترهای لیبل زن معمولاً در دو نوعِ پرینتر لیبل زن حرارتی و پرینتر انتقال حرارتی تولید می‌شوند. نوع کاغذ بکاررفته در پرینترهای حرارت مستقیم (Direct Thermal) رول های کاغذ حساس به حرارت است. اگرچه لیبل های حرارتی مستقیم زودتر کم رنگ می شوند اما اگر در معرض نور خورشید، گرما و یا مواد شیمیایی باشند، عمر لیبل آنها کوتاه‌تر می شود. از همین رو استفاده از این گروه لیبل پرینترها منحصر به مکان هایی خاص است.

نوع دیگر پرینترهای لیبل زن، پرینترهای انتقال حرارتی (Thermal Transfer) است که در آنها برای چاپ از ریبون استفاده می‌شود. استفاده از ریبون برای چاپ در این دستگاه‌ها کمک می‌کند تا دوام چاپ بالاتر رود. در این دستگاه‌ها، جوهر به کمک حرارت، بر روی برچسب می‌نشیند. این مدل از پرینترهای لیبل‌زن، جزو رایج‌ترین پرینترهای لیبل زن مورد استفاده هستند.

به طور کلی نوع پرینتر لیبل زن رومیزی بیشتر برای فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد و نوع لیبل زن صنعتی آن برای تولیدی ها و اماکن صنعتی که چاپ بالایی دارند استفاده می‌شود. شایان ذکر است تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با فروش و تعمیر پرینتر لیبل زن از طریق تماس با نمایندگی تعمیرات ریکو قابل دریافت است.

تعمیر پرینتر ریکو در محل

کارشناسان اعزامی جهت پرینتر ریکو در محل، از میان زبده‌ترین و خبره‌ترین کارشناسان تعمیر این مرکز برگزیده شده‌اند، تا با یک بار حضور در محل قادر به رفع کلیه اشکالات پیش آمده در دستگاه گردند. کلیه اشکالات نرم افزاری و سخت افزاری پیش آمده در پرینترهای ریکو در اولین حضور کارشناس رفع می گردد و در نهایت آنچه که به کاربر تحویل داده خواهد شد، دستگاهی سالم و بی عیب و نقص است که کلیه ایرادات پیش آمده در آن رفع گردیده است.

برخی از تخصصی ترین خدمات ارائه شده در سرویس پرینتر ریکو در محل عبارت است از: حمل و انتقال دستگاه به تعمیرگاه در صورت نیاز، تعویض قطعات پرینتر ریکو در صورت نیاز، انجام کلیه سرویس ها و گردگیری های دوره ای پرینتر ریکو در محل، ارائه کلیه خدمات و تعمیرات پرینتر ریکو در محل، ارائه سرویس های مرتبط با نصب و راه‌اندازی پرینتر ریکو، رفع اشکالات تخصصی پرینترهای ریکو (خرابی کاغذ کش و ….)، تعمیرات پیکاپ رولر پرینتر ریکو در محل، تعمیر درام پرینتر ریکو توسط کارشناسان سرویس در محل پرینتر ریکو، تعویض و تعمیر کارتریج پرینتر ریکو در محل، شارژ تونر و کارتریج پرینتر ریکو در محل و ….