دوربین پنتاکس K-3 III ۲۶ مگاپیکسلی؛ بازگشت ریکو به بازار دوربین

اخبار

ریکو پس از مدتها با قدرت به بازار دوربین بازگشته است. این شرکت به تازگی یک دوربین جدید با حسگر 26 مگاپیکسلی تولید کرده است که با عنوان پنتاکس K-3 III از آن رونمایی شده است. دوربین پنتاکس K-3 III ریکو، به یک سنسور جدیدترین دوربین BSI-CMOS مجهز شده است و از قابلیت هایی همچون فوکوس خودکار سریع و لرزش ‌گیر پیشرفته بهره می برد. از همه مهم ترین این که می توان با این دوربین، به صورت 4K/30fps فیلمبرداری کرد. با ریکو سرویس همراه باشید تا مشخصات فنی جدیدترین دوربین کمپانی ricoh را در کنار شما بررسی کنیم.

دوربین پنتاکس K-3 III ریکو؛ کامل تر از نسخه قبلی

دوربین جدید ریکو را می توان نسخه کامل شده و بهبود یافته محصول قبلی این برند یعنی K-3 II  به شمار آورد. بر اساس ادعای Digital Photography Review ، دوربین پنتاکس K-3 III ریکو به گونه ای طراحی شده است که کمبودهای نسخه قبلی را جبران کند. این دوربین دارای یک حسگر 26 میگاپیکسلی از نوع BSI-CMOS است و از مکانیسم جدید شاتر برخوردار می باشد. این ویژگی باعث می شود که در حین ثبت تصاویر متوالی، منظره‌ یاب کمتر از دوربین قبلی ریکو خاموش شود.

دوربین ریکو پنتاکس K-3 III ، اولین مانت K مجهز به لرزش گیر پیشرفته

ویژگی جالب دیگری که در دوربین پنتاکس  K-3 III ricoh می بینیم، سیستم لرزش گیر پیشرفته آن است. اولین باری است که این سیستم در دوربین های سری K به کار برده شده است. از طرفی ریکو دوربین جدیدش را به حالت مستقل پنینگ مجهز کرده است. یعنی پنینگ در این مدل به صورت خودکار شناسایی می شود و عکاس های حرفه ای تر و حتی آماتور کار راحت تری خواهند داشت.

دوربین پنتاکس K-3 III ۲۶ مگاپیکسلی؛ بازگشت ریکو به بازار دوربین

قابلیت های دوربین ریکو مدل پنتاکس K-3 III

جدیدترین دوربین ریکو، دارای ماژول فوکوس خودکاری است که از فناوری های جدید و پیشرفته پشتیبانی می کند. بر اساس ادعای سازندگان، این ماژول ۱۰۱ نقطه‌ فوکوس خودکار ارائه می‌ دهد که ۲۵ مورد از آنها از نوع صلیبی (کراس‌تایپ) هستند. همچنین ادعا شده است الگوریتم‌ هایی که به ‌صورت مداوم فوکوس خودکار را پیش‌ بینی می‌ کنند هم ارتقا پیدا کرده اند.

وجود سیستم تشخیص سوژه هم قابلیت دیگری است که در دوربین پنتاکس K-3 III ریکو می بینیم. جالب است بدانید که شرکت با سابقه ریکو، حتی منظره‌ یاب دوربین جدیدش را هم ارتقا داده است تا بزر‌گ ‌نمایی ۱٫۰۵ را به راحتی ارائه دهد. پنتاکس k3 را می توان اولین دوربین DSLR مجعز به حسگر APS-C دانست که منظره یابی با این مقدار بزرگ‌ نمایی دارد. کاربران این دوربین می توانند از طریق صفحه نمایش لمسی، برخی از قابلیت ها را تنظیم کنند.


فیلمبرداری 4K در پنتاکس K3 ریکو

دوربین پنتاکس K-3 III ریکو قابلیت فیلمبرداری هم دارد و از کیفیت 4K در این بخش بهره می برد. شما می توانید با این دوربین، ویدئوهایی با نرخ ۳۰ فریم‌ بر ثانیه ضبط کنید. جالب این که سیستم لرزش ‌گیر درون ‌بدنه ‌ای مکانیکی دوربین در زمان فیلم برداری هم فعال است. البته باید به این مورد هم اشاره کنیم که گریپ باتری D-BG8 هم در کنار دوربین جدید ریکو معرفی شده است.  K-3 III در رنگهای مشکی یا نقره ‌ای در اواخر ماه‌ آوریل ۲۰۲۱ (اوایل اردیبهشت ۱۴۰۰) با قیمت ۲۰۰۰ دلار عرضه می ‌شود.

مطالب مرتبط

فهرست