اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر دستگاه کپی ریکو مدل 1075

پیش از پرداختن به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر دستگاه کپی ریکو مدل 1075 بد نیست نگاهی به ویژگی‌های این دستگاه و مشخصات کلی آن داشته باشیم. دستگاه کپی ریکو مدل 1075، یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین دستگاه‌های کپی سیاه و سفید ریکو است که می‌تواند در هر دقیقه چیزی حدود 75 برگ را کپی بگیرید. زمان مورد نیاز برای گرم شدن اولیه این دستگاه 300 ثانیه و زمان مورد نیاز برای گرفتن اولین کپی توسط آن 30 ثانیه است.

دستگاه کپی ریکو مدل 1075 علاوه بر قابلیت پرینت، قابلیت فکس و اسکن را نیز دارد. کیفیت پرینت این دستگاه 1200dpi و کیفیت اسکن آن نیز به همین میزان است. این دستگاه هم قابلیت اتصال به سیستم عامل ویندوز و هم قابلیت اتصال به سیستم عامل مک را دارد. در این مدل از دستگاه کپی ریکو امکان استفاده از کاغذهایی با سایز A3، A4، A5، A6، B4وجود دارد.

در بخش‌های آتی برخی از سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر دستگاه کپی ریکو مدل 1075 شرح داده خواهد شد. اگر از کاربران این دستگاه هستید مطالعه‌ی موارد پیش‌ رو می‌تواند راهنمای شما در رفع مشکلات مرتبط با این دستگاه باشد.

5/5 (3 امتیاز)
تعمیر دستگاه کپی ریکو مدل 1075

تعمیرات تخصصی دستگاه کپی ریکو مدل 1075

در این بخش به برخی از شایع‌ترین اشکالات مرتبط با دستگاه کپی ریکو مدل 1075 خواهیم پرداخت و شیوه رفع این اشکالات را توضیح خواهیم داد.

گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی ریکو مدل 1075:

در دستگاه کپی ریکو مدل 1075 نیز همچون سایر دستگاه‌های کپی، یکی از شایع‌ترین اشکالات پیش آمده، اشکال گیر کردن کاغذ است. اطلاع از شایع‌ترین علل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی سبب می‌گردد تا کاربر حتی‌الامکان از بروز این علل در دستگاه خودداری کرده و مانع از گیر کردن کاغذ گردد.

برخی از شایع‌ترین علل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی عبارتند از: وجود غلطک خراب و فرسوده در دستگاه کپی، رولرهای چسبناک در دستگاه کپی، استفاده از کاغذ خراب و مرطوب، وجود رطوبت و گرد و خاک در تونر، رولر و یا غلتک دستگاه کپی، استفاده از کاغذهایی با وزن و جنس نامناسب و ناسازگار با دستگاه کپی، استفاده از کاغذهای بسیار سبک، عدم تناسب تنظیمات دستگاه کپی با وضعیت قرار دادن کاغذ.

بنابراین برای رفع این اشکال می‌بایست تمامی این موارد به دقت بررسی شده و درست کار کردن آنها تأیید شود. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال و تعمیر دستگاه کپی ریکو مدل 1075 می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر دستگاه کپی ریکو تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

کمرنگ بودن کپی دستگاه کپی ریکو مدل 1075:

یکی دیگر از اشکالات نسبتاً شایع مشاهده شده در حین کار با دستگاه‌های کپی، کم رنگ بودن کپی است. این اشکال اگرچه به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد، اما رفع آن معمولاً با انجام تغییراتی اندک در دستگاه کپی امکان‌پذیر است. در این میان، آنچه که مهم است شناسایی صحیح علت اشکال پیش آمده است؛

به طور خلاصه در صورت کمرنگ بودن کپی گرفته شده می‌بایست مواردی چون میزان تونر، کارتریج تونر، کیفیت کاغذ و همخوانی آن با دستگاه فتوکپی ریکو، تنظیمات وضوح چاپ، فعال یا غیرفعال بودن حالت صرفه جویی در مصرف تونر و در نهایت کثیفی سطح بخش LSU در داخل دستگاه فتوکپی مورد بررسی قرار گیرد.

بنابراین برای رفع این اشکال می‌بایست تمامی این موارد به دقت بررسی شود. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال و تعمیر دستگاه کپی ریکو مدل 1075 می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر دستگاه کپی ریکو تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی ریکو مدل 1075:

یکی دیگر از اشکالات نسبتاً شایع مشاهده شده در دستگاه کپی ریکو مدل 1075، مشکل چروک شدن کاغذ در این دستگاه است. اگر از کاربران حرفه‌ای و همیشگی دستگاه‌های کپی باشید حتما می‌دانید که این اشکال غالباً به دلیل كهنگی فید (خوراک) و خروج غلتک‌ ها اتفاق می‌افتد. كهنگی فید (خوراک) و خروج غلتک‌ ها معمولاً سبب گیر كردن یا چسبندگی و در نهایت چروک و مچاله شدن کاغذ می‌شود.

البته علل دیگری چون كهنگی سینی‌های كاغذ، رطوبت و مجموعه فیوز هم می‌توانند سبب بروز این اشکال گردند. برای رفع این اشکال می‌بایست تمامی قطعات درگیر با فید کاغذ به دقت بررسی شوند. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال و تعمیر دستگاه کپی ریکو مدل 1075 می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر دستگاه کپی ریکو تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

کپی تیره یا روشن دستگاه کپی ریکو مدل 1075:

یکی دیگر از اشکالات نسبتاً شایع مشاهده شده در دستگاه‌های کپی، مشکل کپی بسیار روشن یا بسیار تیره است. تجربه نشان داده که این اشکال غالباً به دلیل عدم توازن كنترل تراکم روی کپی کننده است. در صورتی‌ که تنظیمات قبلی سهواً تغییر کرده باشند، تصاویر بعدی فتوکپی شده بسیار روشن یا بسیار تاریك هستند. در این شرایط برای رفع اشکال پیش آمده می‌بایست سطوح تراکم مجدداً تنظیم شود.

البته موارد دیگری چون به پایان رسیدن عمر درام و یا بد بودن تونر دستگاه نیز می‌تواند سبب کپی بسیار تیره یا بسیار روشن شود. برای رفع این اشکال نیز می‌بایست تمامی این موارد به دقت بررسی شوند. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال و تعمیر دستگاه کپی ریکو مدل 1075 می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر دستگاه کپی ریکو تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

تعمیر دستگاه کپی ریکو مدل 1075 در محل

شما کاربران عزیز در صورت نیاز به استفاده از روش سرویس تعمیر دستگاه کپی ریکو مدل 1075 در محل می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با کارشناسان ما در نمایندگی ریکو تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما بلافاصله پس از تماس شما و در اولین فرصت، هماهنگی های لازم را انجام داده و کارشناسان سرویس در محل را به آدرس درج شده اعزام می دارند.

توصیه می شود در زمان تماس کارشناس، نوع اشکال پیش آمده در دستگاه، علت بروز آن و سایر اطلاعات ضروری را با وی در میان بگذارید. استفاده از این سرویس، منحصر به نوع خاصی از دستگاه های کپی ریکو نیست و دارندگان کلیه دستگاه های کپی می توانند از سرویس تعمیر کپی ریکو در محل استفاده نمایند.

نمایندگی رسمی ریکو در کرج

مجهزترین مرکز تعمیرات ریکو در کرج، ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات به متقاضیان است. کاربران محترم دستگاه‌های ریکو ساکن در شهر کرج، می‌توانند با بروز هر گونه اختلال و ناکارامدی در دستگاه خویش به نمایندگی رسمی ریکو در کرج مراجعه کرده و تخصصی‌ترین سرویس‌های مورد نیاز را دریافت نمایند. درصورتی که به هر دلیل امکان مراجعه به این مرکز نباشد، می‌توان سرویس‌های مورد نیاز را به صورت تعمیر در محل دریافت کرد.

درصورت استفاده از این سرویس، کارشناسان خود در محل و آدرس درج شده توسط متقاضی حضور یافته و تعمیرات مورد نیاز را بر روی دستگاه اعمال می‌نمایند. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی رسمی ریکو در کرج، به دلیل اطمینان از سطح کیفی خدمات، مشمول گارانتی و ضمانت است.