اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

6 ترفند کاربردی برای ارتقا کیفیت چاپ پرینتر

چگونه می توان کیفیت چاپ پرینتر را افزایش داد؟ این سوال دغدغه ی بسیاری از کاربرانی است که به طور روزمره به چاپ اسناد مختلف می پردازند. عوامل بسیاری در شکل گیری یک چاپ باکیفیت نقش دارد. شاید مهم ترین آن مقدار تونر مصرفی دستگاه برای ثبت هر برگه ی چاپ باشد. اما چه طور این مقدار در حد استانداردی قرار گیرد؟ این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا به شما بگوییم ارتقا کیفیت چاپ پرینتر و خروج میزان متناسبی از تونر پرینتر به چه صورت امکان پذیر می شود.

ارتقا کیفیت چاپ پرینتر

کنترل میزان تونر کارتریج و ارتقا کیفیت چاپ پرینتر

همان طور که گفته شد، مهم ترین عامل برای ارتقا کیفیت چاپ پرینتر ریکو و یا هر برند دیگری، بررسی میزان تونر موجود در دستگاه می باشد. بدیهی است که جوهر و یا تونر روبه اتمام باعث و بانی خروج برگه های بی کیفیت خواهد بود. البته عموما زمان شارژ کارتریج به صورت خودکار از طرف پرینتر به اطلاع کاربر می رسد. به هر حال بهتر است نمایش هر گونه هشدار و اروری را در صفحه ی نمایش پرینتر جدی بگیرید. لازم به ذکر است که نمایندگی رسمی ریکو مناسب ترین گزینه ی انتخابی جهت شارژ کارتریج انواع پرینترهای بزرگ و کوچک ریکو می باشد.

افزایش کیفیت چاپ پرینتر با تغییر تنظیمات پیش فرض

یکی دیگر از ترفندهایی که برای ارتقا کیفیت چاپ پرینتر کاربرد دارد، تغییر تنظیمات پیش فرض سیستم است. برای این منظور به قسمت تنظیمات پرینتر تحت عنوان ” printing preferences ” یا ” default settings”  وارد شوید. در بخش کیفیت چاپ سه حالت low ، normal و high را ملاحظه خواهید کرد. با انتخاب حالت high نهایت قدرت پرینتر در چاپ اسناد با کیفیت را مشاهده می نمایید. البته فراموش نکنید که امکان دارد تداوم استفاده از این حالت برای ساختار داخلی پرینتر دردسرساز شود. پیشنهاد کارشناسان ما در نمایندگی ریکو به کارگیری حالت نرمال این بخش از تنظیمات پرینتر می باشد.

تنظیمات کیفیت چاپ پرینتر در برنامه ی مورد استفاده در رایانه

برای ارتقا کیفیت چاپ پرینتر می توانید در تنظیمات موجود در رایانه نیز تغییراتی ایجاد کنید. منوی فایل برنامه ای که قصد دارید از طریق آن فایل مورد نظر خود را چاپ کنید را بیابید. سپس گزینه ” Print ” را انتخاب کرده و وارد بخش ” Options ” یا ” Advanced Settings” شوید. در این قسمت می توانید سیستم چاپ پرینتر مورد استفاده ی خود را بر روی بالاترین کیفیت (quality ) موجود در منو تنظیم نمایید.

استفاده از کاغذ استاندارد و افزایش کیفیت چاپ پرینتر

یکی دیگر از مواردی که جهت ارتقا کیفیت چاپ پرینتر باید از سوی کاربر مورد بررسی قرار گیرد، وضعیت ساختار و جنس کاغذ مصرفی می باشد. استفاده از کاغذ استاندارد جایگاه بسیار ویژه ای در ارائه ی چاپ با کیفیت دارد. توجه داشته باشید که کاغذهای بسیار سبک، زبر، مرطوب و رنگی برای پرینترهای مختلف مشکل ساز خواهند شد. بنابراین برای حفظ سلامت پرینتر و البته انجام عملیات چاپ دستگاه در سطح کیفی بالا، حتما از کاغذهای استاندارد استفاده کنید. جهت آشنایی با خصوصیات اصلی کاغذ استاندارد پرینتر خود؛ به مطالعه ی دفترچه ی راهنمای سیستم بپردازید.

بهره گیری از اسناد باکیفیت برای شکل گیری فرآیند چاپ پرینتر

اگر اسناد دارای کیفیت و وضوح بالایی نباشند، طبعا کیفیت مناسبی در شکل گیری عملیات چاپ پرینتر به وجود نمی آید. چنانچه قصد چاپ عکس با پرینتر را دارید نیز باید به رزولوشن تصویر مورد نظر دقت کنید. رزولوشن و یا dpi بیشتر، تاثیر بسیار زیادی برای ارتقا کیفیت چاپ پرینتر دارد. عکس‌هایی با ۲۴۰۰ dpi بهترین گزینه برای چاپ هستند. خصوصیات مرتبط با رزولوشن و سایز عکس را پیش از انجام فرآیند چاپ مد نظر قرار دهید.

سرویس های دوره ای پرینتر

گاهی احتمال دارد تونر اضافی بر روی بخش های مختلفی از ساختار درونی پرینتر باقی بماند. این تونر اضافی به وجود آورنده ی خط و خطوط های اضافی در برگه های به چاپ رسیده خواهد بود. از این رو جهت ارتقا کیفیت چاپ پرینتر انجام سرویس های دوره ای دستگاه را به یاد داشته باشید. نمایندگی رسمی ریکو چنین سرویس هایی را تحت نظر کارشناسان مجرب انجام داده و طبق پارامترهای اصولی و استاندارد جانی تازه به اجزای درونی پرینتر می بخشد. شارژ کارتریج و تعویض درام هم به افزایش کیفیت چاپ و جلوگیری از کاهش آن کمک می کنند.

نمایندگی رسمی ریکو

نمایندگی رسمی ریکو با کنار هم قرار دادن فاکتورهای اساسی و مهمی نظیر تخصص و امکانات یکی از معتبرترین مراکز ارائه ی سرویس های فروش و پس از فروش محصولات کمپانی ریکو است. کارشناسان واحد تعمیرات این نمایندگی به دلیل برخورداری از سال ها سابقه و در اختیار داشتن به‌ روزترین ابزارآلات کاری، قادر به رفع تمامی اشکالات فنی تولیدات ریکو می باشند. با حضور در یکی از شعب نمایندگی مجاز ریکو در مدت زمان کوتاهی از اختلالات نرم افزاری و سخت افزاری ریز و درشت احتمالی دستگاه های ریکو رهایی می یابید.