تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید ریکو

اگر از پرینترهای لیزری آن هم مدل سیاه و سفید استفاده می کنید این مطلب برای شما مفید است. اما در ریکو سرویس امروز نکاتی را پیرامون عیب یابی و تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید ریکو به شما ارائه میدهیم که هر کاربری باید آنها را بداند. در حالت کلی ترمیم این مدل تفاوت چندانی با تعمیرات دیگر مدل های چاپگر ندارد. برخی از مراحل و جزئیات به شکل متفاوت انجام می شوند که بستگی به ساختار کلی دستگاه دارد. پرینترهای لیزری، شباهت زیادی به دستگاه های کپی دارند و چاپ دائمی روی برگه ایجاد می کنند. به همین دلیل هم بیشتر برای چاپ متن و نوشته از این مدل استفاده می شود.

برای آشنایی با چند مورد از رایج ترین مشکلات عملکردی چاپگرهای لیزری و نحوه عیب یابی و تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید ricoh از شما دعوت می کنیم بخش های دیگر را دنبال کنید.

تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید ریکو

روند کلی تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید ریکو

کاراکترها و داده ها از کامپیوتر وارد پرینتر لیزری شده و سپس و برای چاپ تنظیم می شوند. بعد این کاراکترها روی کاغذ قرار می گیرند و در نهایت پس از تامین بار الکتریکی لازم، برگه چاپ می شود. این روند کلی کار پرینترهای لیزری ریکو و دیگر برندهاست. لیزر به منزله نور عمل کرده و هم زمان با روشن شدن و آغاز به کار دستگاه، در همه سطح کاغذ به طور یکنواخت می تابد. برخورد نور لیزر با درام های گیرنده نوری، موجب انتقال بار به روی کاغذ شده و در نهایت، محتوای مورد نظر روی برگه چاپ می شود.

بروز ایراد در هریک از این مراحل، که خود دارای جزئیات بیشتری هستند ، روند کاری پرینتر را مختل می کند. برای تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید ریکو، هریک از این بخش ها و مراحل با دقت بررسی می شوند. سپس بر حسب این که کدام قطعات آسیب دیده اند، اقدامات لازم برای ترمیم دستگاه انجام می گردد.

روشهای برطرف کردن مشکلات پرینتر لیزری سیاه و سفید ricoh

خطای تونر پرینتر لیزری ریکو در کامپیوتر

خطای تونر چاپگر لیزری ریکو معمولا پس از تعویض تونر ایجاد می شود. به دنبال بروز این خطا، پرینتر در رایانه شناسایی نمی شود. برای تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید ریکو در این شرایط، اول پرینتر و رایانه را ریست کرده و مجددا امتحان کنید. همچنین بد نیست درایور چاپگر مورد نظرتان را در سیستم حذف و مجددا نصب کنید. در صورت تداوم مشکل، با نمایندگی تعمیرات پرینتر ریکو تماس بگیرید.

کند بودن سرعت چاپ پرینتر لیزری

تنظیمات چاپ پرینترها به صورت پیش فرض در بالاترین کیفیت قرار دارد. به همین دلیل هم معمولا سرعت چاپ این دستگاه ها چندان بالا نیست. اگر نیازی به چاپ با کیفیت بالا ندارید، پیش از اقدام به تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید ricoh وارد تنظیمات شده و این بخش را تغییر دهید. اگر تنظیمات پرینتر را روی حالت عادی قرار دهید، هم سرعت چاپ افزایش پیدا می کند و هم در مصرف پودر تونر صرفه جویی می شود.

گیر کردن کاغذ در پرینتر لیزری

گیر کردن کاغذ در پرینتر لیزری یکی دیگر از مشکلاتی است که بسیاری از کاربران با آن مواجه می شوند. این مشکل معمولا در اثر خرابی غلطک های گیرنده کاغذ یا نادرست قرار گرفتن کاغذ ایجاد می شود. البته احتمال خرابی کاغذ کش هم وجود دارد که باید بررسی شود. کاغذهای مچاله شده، تا خورده و دارای سنجاق منگنه هم در پرینتر گیر کرده و ایجاد دردسر می کنند. در بیشتر موارد نیاز به تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید نیست و مشکل با اقداماتی مثل اصلاح کاغذ و درست قرار دادن آن در پرینتر حل می شود.

کیفیت چاپ نامناسب

کیفیت کاغذ نامناسب هم یکی دیگر از مشکلات رایج پرینترهای لیزری سیاه و سفید است که دلیل اصلی آن، کیفیت پایین تونر است. اگر تونر ته نشین شده باشد و یا مگنت رولر آسیب دیده باشد هم ممکن است کیفیت چاپ کاهش پیدا کند. برای عیب یابی و تعمیر پرینتر لیزری سیاه و سفید ریکو در این شرایط، باید موارد ذکر شده با دقت بررسی شوند. بهتر است این کار را به تعمیرکاران با تجربه محول کنید تا خیالتان از بابت صحت کار و کیفیت اقدامات انجام شده راحت باشد. نمایندگی مجاز ریکو برای ارائه تخصصی ترین سرویس ها در این زمینه در خدمات شما عزیزان است.

تماس با تعمیرکار دستگاه کپی ریکو

دستگاه کپی دارای قطعات بسیار زیادی است که شناخت همه آنها از عهده کاربران عادی خارج است. حتی تعمیرکاران مبتدی هم نمی توانند دستگاه فتوکپی و اجزای مختلف آن را به درستی عیب یابی و ترمیم کنند. لذا کاربران دنبال تکنسین هایی هستند که مهارت بالایی در این زمینه داشته باشند تا خیالشان از بابت ترمیم بی نقص دستگاه فتوکپی شان راحت باشد. برای تماس با تعمیرکار دستگاه کپی ریکو، کافی است با نمایندگی مجاز ریکو تماس بگیرید. تکنسین های فعال در مرکز تعمیرات کپی ریکو، افراد دوره دیده ای هستند که سالها در زمینه تعمیرات ماشین های اداری فعالیت کرده اند. این تکنسین ها ضمن تسلط کامل بر قطعات و اجزای دستگاه فتوکپی، قادر به عیب یابی و تعمیر تخصصی انواع کپی های چند کاره، صنعتی، رنگی، سیاه و سفید و … برند ریکو هستند.

مطالب مرتبط

فهرست